سونوگرافی در 10 هفته اول بارداری ممنوع

۷-۱۳۳٫jpg

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث،مراکز درمانی از افزایش سونوگرافی جنین در هفته های اول بارداری به عنوان عکس های یادگاری خبر می دهند.
بررسی جدیدی که توسط محققان کالج سلطنتی لندن انجام شده است، نشان می دهد که امواج با فرکانس بالا که برای سونوگرافی از جنین استفاده می شود، می تواند جنین را در معرض خطرات ناشناخته قرار دهد. هرچند شواهدی از این آسیب وجود ندارد اما باید اصول احتیاطی رعایت شود.

در این بررسی محققان کالج سلطنتی لندن، جنین را در 10 هفته اول بارداری مورد مطالعه قرار دادند.

به گفته این محققان، یکی از مضرات احتمالی سونوگرافی از جنین در هفته های اول بارداری می تواند ناشی از اثر حرارت کم اولتراسوند باشد که بعد از 10 هفته اول بارداری توسط جفت از بین می رود.

محققان مطمئن ترین دوره برای انجام سونوگرافی را هفته بیستم بارداری و بعد از عنوان می کنند.

سونوگرافی در 10 هفته اول بارداری ممنوع

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

نتیجه ی آزمایش خون باردارینحوه باردار کردن زنداروهای ناباروری مردانمصرف مدروکسی پروژسترون و بارداریخوردن اسید فولیک قبل بارداریسقط جنین با ورزشدانلود برنامه بارداری هفته به هفته برای اندرویدزایمان عجیب یک سرباز زنمرخصی زایمان 93ناباروری حجامتکاندوم ایدزبارداری هفته به هفته همراه با عکس جنینسقط جنین با گیاهان داروییسقط جنین بدون لکه بینیخوردن خرما در اوایل بارداریدرد در هفته 4 بارداریسقط جنین عوارضجنین در هفته 2 بارداریآیا قرص ضد بارداری چاق کننده است؟حاملگی شیر به شیر6ماهگی بارداریچ کنیم تا باردار شویمخوردن میگودر بارداریحاملگی استرسراههای سقط جنین 4 ماههحاملگی و تعیین جنسیتخوردن کندر درماه چندم حاملگیآزمایش ادرار بارداریبارداری مجدد کیت میدلتونآزمایش های زمان بارداریکلینیک های نازایی در تهرانسقط جنین هفت ماهه در چینآزمایش دیابت بارداری چگونه استخوردن خاکشیر در اوایل بارداریبارداری روش ivfعوارض قرص ضد بارداری در شیردهیزن باردار چگونه باید بخوابد؟بارداری هفته به هفته یازدهمخوردن سیر در بارداری مضر است؟حاملگی ام اس

نی نی سرچ