جلوگیری از تولد نوزادان‌ با نارسایی‌ جدی قلب‌

۹-۲۴۸٫jpg

نوش‌آفرین ستاری دیبازر، متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: ویتامن‌ها را تنها باید با توجه به شرایط مادر باردار و برای وی تجویز کرد و این شرایط به کمبود آن ویتامین در بدن باز می‌گردد.
وی افزود: مادران فقط اسید فولیک و آهن را باید در دوران بارداری خود مصرف کنند به دلیل آنکه مصرف اسید فولیک می‌تواند از بروز بیماری ستون فقرات جنین جلوگیری کند همچنین مصرف این دارو مشکلات قلبی را برای وی به همراه نخواهد داشت.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به زمان آغاز مصرف اسید فولیک عنوان کرد: اسید فولیک را باید از همان روزهای نخست بارداری مصرف کرد همچنین مصرف آن در 3 ماه قبل از بارداری نیز توصیه می شود.

ستاری دیبازر ادامه داد: مصرف آهن نیز علاوه بر اسید فولیک به مادران باردار توصیه می‌شود. مصرف آن می‌تواند از بروز کم خونی در مادر باردار جلوگیری نماید.

آهن را باید از ماه چهارم بارداری برای مادران باردار تجویز نمود.

جلوگیری از تولد نوزادان‌ با نارسایی‌ جدی قلب‌

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

تست بارداری حیواناتمصرف آسپرین 80در بارداریمصرف گوجه در زمان بارداریحاملگی جلوگیری طبیعیبارداری هفته به هفته 53 ماهه سوم بارداریآزمایش ماه هشتم بارداریراههای حاملگی دوقلوزایمان غیر طبیعیبارداری ناخواسته و سقط جنیندرمان گرگرفتگی بارداریچگونه زایمان کنیمزایمان هفته 36زایمان راحت داشتنبارداری و درد زیر شکمقند حاملگی چیستنحوه مصرف کندردر بارداریآزمایش حاملگی پسراطلاعات در مورد حاملگی هفته به هفتهیک هفته اخر بارداریمصرف امگا3 در بارداریحاملگی و صرعجنین در هفته 5 بارداریدرمان لک بارداری صورتاصطلاحات پزشکی در آزمایش بارداریکاندوم زنانه و مردانهبتا در آزمایش بارداریغربالگری بارداریاحتمال حاملگی یک هفته به پریودآزمایش هفته شانزدهم بارداریمرخصی زایمان 9 ماه آموزش و پرورشحاملگی هفته به هفته ایران سلامتزایمان خاله شادونهقرص ضد بارداری سرطانبهترین پزشک ناباروری مردانخوردن هویج بارداریخوردن ماهی در زمان بارداریتهدید به سقط جنینتست بارداری اورژانسیهفته 23 بارداری

نی نی سرچ