لباس هوشمند بارداری، اوج خلاقیت طراحان لباس

۲-۲۳۳٫jpg

به گزارش سرویس علمی جام نیوز، در سالهای اخیر فناوری هوشمندسازی پوشاک پیشرفت چشمگیری داشته است و اکنون در تازه ترین ابتکارعمل صورت گرفته در این عرصه لباس هوشمندی ساخته شده که زنان باردار با استفاده از آن بیش از هر زمان دیگری در جریان وضع سلامت جنین خود قرار می گیرند.

اوج خلاقیت به کار رفته در این فناوری جدید استفاده از فیبرهای نقره تلفیق شده در بافت عادی لباس است. این نوآوری توسط یکی از محققان جوان دانشگاه کورنل در نیویورک ابداع شده و هدف اصلی آن افزایش آگاهی زنان باردار از وضعیت جنین و همچنین بدن در حال تغییر و تحول خودشان است. البته همانطور که این محقق می گوید، معمولا بازار جهانی پوشاک به این دست از نوآوری های پوشیدنی با تردید زیاد نگاه می کند. به بیان دیگر پذیرش این نوع پوشاک همواره به راحتی صورت نمی گیرد.

به گفته وی ضروری است تا تلاش های گسترده ای برای متقاعد ساختن زنان باردار به استفاده از این نوع پوشاک مبتنی بر فناوری های برتر صورت گیرد. سیم های نقره ای که دسته کمی از فیبرهای بسیار نازک ندارند قابلیت حیرت انگیزی در افزایش کارکرد پوشاک جدیدی دارند که دمای بدن، ضربان قلب، فشار خون و وضعیت تنفسی جنین را ثبت می کنند.

دستگاه کوچکی که به وسیله نواری باریک به لباس زن باردار متصل می شود این اطلاعات را دریافت و به تلفن همراه هوشمند وی منتقل می کند. از این طریق پزشک نیز می تواند در هر لحظه از وضعیت جنین مطلع شود و در صورت مشاهده علائم غیرعادی انجام اقدامات لازم به زن باردار را توصیه کند.

لباس هوشمند بارداری، اوج خلاقیت طراحان لباس

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

حاملگی و صرعدرمان طپش قلب حاملگیدرمان ترک شکم بارداریمصرف کلومیفن و بارداریسقط جنین 6 ماههضررهای زایمان بدون دردطرز مصرف قرص ضد بارداری اورژانسیزایمان وحشتناکبارداری هفته به هفته 40در هفته 12 بارداری چه بخوریمقرص ضد بارداری برای پرپشت شدن ابروبارداری چهل هفتهمصرف چای سبز در بارداریآمار سقط جنین در جهانکاندوم سه بعدی چیستلباس بارداری 93زایمان سزارین اپارات6 ماهگی دوران بارداریخوردن ماهی در زمان بارداریحاملگی در کانادابارداری در سن 50 سالگیکاندوم حاملگیبارداری خاله شادونهزمان آزمایش خون غربالگری بارداریتست ناباروری مردانزایمان گاو اپاراتزایمان زنان ژاپنیآزمایشهای لازم بارداریمصرف شیر در حاملگیزن باردار در فال قهوهاستفاده از قرص ضد حاملگی برای رشد گیاهجواب آزمایش بارداری مثبتهفته 37 بارداری نی نی سایتدرمان ترک حاملگیزایمان سزارین عکسزن باردار کفاره روزهسایت نازایی مردانزایمان پشت سر همبارداری گلابدرمان هماتوم حاملگی

نی نی سرچ