در سه ماه اول بارداری جگر نخورید

۱-۳۵٫jpg

ماریا صادقی، دبیرانجمن علمی مامایی ایران برای این دوران مصرف لبنیات، مغزها، ماهی‌های پرورشی و رودخانه‌ای، سبزی‌ها و میوه‌های تازه را در دوران بارداری ضروری توصیه می‌کند و می‌گوید: زنان در این دوران باید از خوردن ماهی‌های اقیانوسی، غذاهای خام و جگر بپرهیزند.
او با اشاره به تغییراتی که در خلق و خوی زنان باردار ایجاد می‌شود توضیح می‌دهد: بسیاری از زنان در این دوران به سمت افسردگی میل پیدا می‌کنند و در نتیجه تمایل آنها به پخت و پز و تهیه غذای مناسب کاهش می‌یابد به همین دلیل مصرف انواع فست‌فودها و غذاهای منجمد در این دوران افزایش می‌یابد که هیچ‌کدام به واسطه نمک زیاد، مواد نگهدارنده و کالری زیاد مناسب نیستند.

دبیرانجمن علمی مامایی ایران مصرف کنسروها به دلیل وجود مواد نگهدارنده و غذاهای خام مانند ماهی سوشی را برای زنان باردار مضر می‌داند و می‌گوید: اگر چه جگر حاوی آهن بالایی است ولی به علت غلظت بالای ویتامین A در 3 ماه اول بارداری اصلاً توصیه نمی‌شود، زیرا مصرف زیاد ویتامین A برای جنین در حال رشد در سه ماهه اول ممنوع است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۴/۱۷ 332 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟