بارداری سالم و بدون نقص را تجربه کنید

۴-۲۴۸٫jpg

سالانه در جهان نوزادانی با نقص مادرزادی یا نقائص هنگام تولد متولد می شوند. 60 درصد از دلیل این نقائص ناشناخته هستند. فاکتورهایی وجود دارد که والدین می توانند با رعایت کردن آنها، نوزادی سالم به دنیا آورده و نگرانیهای نقص هنگام تولد را کاهش دهند.

هشدارها و آموزش اولین گام به منظور جلوگیری از نقائص هنگام تولد است. گام فوری و ضروری در حین هشدارها برداشته می شوند و آموزش، اقدام و حرکت به موقع را در بر خواهد داشت. کارهایی وجود دارند که شما با انجام آنها می توانید یک بارداری سالم و نوزادی سالم را برای خود به ارمغان آورید.

رعایت بعضی از آنها ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد و علت آن این است که ممکن است شما را وادار کند تا عادات خود را در حین بارداری ترک کنید. اما ترک کردن و شکستن عادات، به تاثیری که در بارداری شما ایجاد می کند ارزش دارد.

چنانچه تصمیم دارید باردار شوید و فرد جدیدی را به خانواده خود اضافه کنید، راهنمایی هایی وجود دارد که می توانید برای ممانعت از نقص هنگام تولد از آنها استفاده کنید:

1-در درجه نخست و قبل از هر چیز، حفظ سلامت بارداری است. خوردن وعده های غذایی متعادل و تغذیه مناسب، مصرف روزانه مولتی ویتامین که شامل 400 میکروگرم اسید فولیک است.

2-اگر از نظر مقاربت جنسی فعال هستید، احتمال بارداری در شما بالا است. بنابراین مصرف روزانه مولتی ویتامین هایی که حاوی 400 میکروگرم اسید فولیک یا ویتامین ب ضروری است به شما توصیه می شود.

3- از انجام کارهایی که منجر به نقص هنگام تولد می شود خودداری کنید. این کارها عبارتند از: مصرف الکل، تنباکو، کافئین و مواد مخدر.

4-یک متخصص زنان و زایمان مناسب در نظر بگیرید و از تستهای قبل و بعد از بارداری غافل نشوید.

5-در خصوص مشاوره ژنتیکی و غربالگری نقص هنگام تولد با متخصص مربوطه مشورت کنید. بویژه اگر در تاریخچه خانوادگی شما سابقه نقص مادرزادی و نقائص هنگام تولد وجود دارد یا سن شما بیشتر از 35 سال است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)

۹۵/۰۴/۱۰ 291 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟