بارداری پس از وازکتومی امکان پذیر است؟

۶-۲۴۸٫jpg

وازکتومی روشی است که زوجها می توانند برای جلوگیری از بارداری آن را انتخاب کنند. این روش شبیه روشی است که خانمها از آن استفاده می کنند. یعنی بستن لوله های رحم. در این روش، با یک جراحی کوچک مسیر وازدفران را که وظیفه آن عبور اسپرم از بیضه است، مسدود می‌شود و از رسیدن اسپرم به تخمک جلوگیری می شود. این روند به عنوان پیشگیری از بارداری دائمی شناخته شده است. در این روش این امکان برای مردها وجود دارد که همانند خانمها برای باز کردن لوله های خود عمل جراحی انجام دهند. در این خصوص سوالاتی وجود دارد که آیا بارداری بعد از عمل وازکتومی امکان پذیر است یا پس از بازگشت از وازکتومی امکان بارداری به طور قطع وجود خواهد داشت.

بارداری بعد از وازکتومی امکان پذیر است؟
وازکتومی یکی از بهترین راهها برای پیشگیری از بارداری است. مطالعات اخیر نشان می دهد که بعد از انجام عمل بازگشت وازکتومی شانس بارداری زوجها 99 درصد نسبت به زمانیکه عمل وازکتومی انجام شده بود افزایش می یابد. هرچند احتمال بارداری پس از وازکتومی کم است اما امکان آن هنوز وجود دارد. بنابراین اگر نشانه ای از بارداری در همسر خود مشاهده کردید آن را جدی گرفته و آزمایشات لازم را انجام دهید.

بازگشت از وازکتومی و امکان بارداری
همانطور که قبلا گفته شد، وازکتومی یک روش دائمی برای جلوگیری از بارداری در نظر گرفته شده است. آقایانی که عمل وازکتومی را انجام داده اند می توانند روش برگشت از وازکتومی را انجام داده و برای بارداری اقدام کنند. وازکتومی یک عمل جراحی پیشگیری از بارداری است که شامل انسداد مجرای دفران برای جلوگیری از ورود اسپرم پس از انزال است. امکان بازگشت برای این عمل نیز وجود دارد و پس از آن 50 درصد شانس بارداری وجود دارد. پس از عمل وازکتومی تنها یک درصد شانس بارداری در زوجها وجود دارد. این میزان نیز با گذشت زمان کاهش پیدا می کند.

بارداری پس از وازکتومی امکان پذیر است؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته نوزده بارداریقند بارداری باید چند باشدقرص ضد بارداری رشد گیاهدرمان خانگی عفونت حاملگیخوردن جگر در اوایل بارداریخوردن انگور در بارداریآزمایش های قبل از بارداریبارداری هفته به هفته 29زایمان سزارین فیلمبارداری هفته به هفته با نی نی سایتدر بارداری چگونه بخوابیمآزمایش بارداری غربالگریازمایش ژنتیک بارداریمصرف اسید فولیک قبل بارداریدرمان استرس قبل بارداریقرص ضد بارداری تهوعسن بارداریهفته ی 40 بارداریسقط جنین در شش ماهگیدرمان تنگی نفس حاملگیحاملگی هفته به هفته 23بارداری و صرعزایمان در بیمارستان صارمدانستنیهای حاملگی هفته به هفتهخوردن شلغم در زمان حاملگیمرخصی زایمان 9 ماهدرمان سرماخوردگی در بارداریکاندوم حساسهفته های حساس بارداریدرمان گیاهی لک بارداریخوردن امگا 3در حاملگیهفته بارداری به ماهراه صحیح باردار شدندوران حاملگی هفته به هفتهبارداری و آزمایش خون منفیبارداری حضرت مریمخونریزی هفته 6 بارداریمصرف استامینوفن بارداریافزایش وزن در حاملگی هفته به هفتهراههای بارداری

نی نی سرچ