افسردگی در بارداری خطرناک تر از افسردگی پس از آن است

۶-۲۰۹٫jpg

محققان علوم پزشکی در دانشگاه کارولینای شمالی اعلام کردند زنان بارداری که پیش از زایمان به اختلال افسردگی مبتلا می شوند نسبت به زنانی که پس از زایمان دچار این حالت می شوند ، شرایط بدتری دارند.

دکتر سامانتا ملتزر برادی و همکارانش در مقاله ای در شماره اخیر نشریه لانست اعلام کردند پزشکان باید بدانند که اختلال افسردگی حین بارداری ، عواقب به مراتب بدتری نسبت به افسردگی پس از زایمان دارد.
محققان با بررسی پرونده پزشکی بیش از ده هزار زن به این نتیجه دست یافتند که باید برای آن دسته از زنانی که حین بارداری افسرده می شوند ، تدبیری فوری اندیشید و آنان را تحت درمان قرار داد.
به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت ، افسردگی اقسام گوناگون دارد. شیوع افسردگی در قرن بیستم به خصوص بعد از دو جنگ جهانی بیشتر شده است.
محققان بر این باورند که علت افزایش شمار مبتلایان به افسردگی ، زندگی شهر نشینی و مواردی همچون افزایش استرس روزانه افراد در اجتماع و کاهش میزان اشتغال می باشد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۶ 269 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟