با آزمایش های تخصصی بارداری از سلامت جنین مطمئن شوید!

۷-۱۳۲٫jpg

اکرم مهدی زاده متخصص ژنتیکی گفت: آزمایش غربالگری در دو مرحله ایجاد می‌شود اولی برای سه ماه اول بارداری است که بین 11 تا 13 هفته و 6 روز باید انجام شود که 80 درصد قدرت تشخیص دارد که برای آن حتما سونوگرافی انجام شود.

به منظور شناسایی نوزادانی که ممکن است با مشکلات و اختلالات مادرزادی به دنیا بیایند، آزمایش های غربالگری انجام می گیرد تا نوزادان بیمار مشخص شوند.در صورتی که مشکل نوزاد بعد از تولد تشخیص داده نشود، باید تا آخر عمر آن بیماری را تحمل کند.

وی افزود:در حقیقت، آزمایشات تخصصی بارداری شامل غربالگری سندرم داون در سه ماهه اول و دوم بارداری، سلسله تست های سلامت جنین ، پروتکل های غربالگری مانند غربالگری سه ماه اول و سه ماهه دوم و همچنین پروتکل های اینتگریتد هستند.

در دومین مرحله تکمیلی که حتما باید انجام داده شود از 10 هفته الی 23 هفته انجام می‌ شود که به صورت آنامولی است که تقریبا تمام ارگان‌های نوزاد تشکیل شده است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫33 از 5)


۹۵/۰۴/۱۴ 252 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟