اخراج زنان شاغل در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است

۴-۱۷۳٫jpg

«ناصر شیخی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این امر با توجه به بند 3 سیاستهای جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب و بخشنامه وزارت کار در راستای اجرای صحیح تبصره 2 ماده 3 قانون ترویج تغذیه با شیر مادر اعلام شده است.
وی بیان کرد: بر اساس این قانون برای حفظ امنیت شغلی مادران پس از مرخصی زایمان و در حین شیردهی اخراج زنان کارگر اعم از هر تعهد کار نظیر قرارداد مدت موقت، کارمعین و یا قرارداد دایم در ایام مرخصی زایمان و دوران شیردهی تا پایان دو سالگی کودک ممنوع است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده شده کارفرمایان قبل از وضع حمل قرارداد کار مدت موقت زنان باردار را تمدید نمی کنند که این امر هم از جنبه اجتماعی حقوق کار، برقراری عدالت در بین افراد جامعه و هم از نظر حقوقی ایراد دارد و فریب نسبت به قانون محسوب می شود.

شیخی عنوان کرد: اخراج مادران در زمان مدت بارداری نیز ممنوع است و کارفرمایان موظف هستند امنیت شغلی مادران باردار را تا وضع حمل و از زمان وضع حمل در ایام مرخصی زایمان و دوران شیردهی حفظ کنند و این حکم برای همه انواع قراردادهای کار شامل می شود.

از 280 هزار و 738 بیمه شده اصلی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان مرکزی 47 هزار و 684 نفر را زنان تشکیل می دهند.

از مجموع زنان شاغل بیمه شده استان مرکزی 24 هزار و 294 نفر بیمه اجباری، 268 نفر بیمه اختیاری، هشت هزار و هشت نفر حرف و مشاغل آزاد، یکهزار و 76 نفر بیمه بیکاری، 33 نفر بیمه رانندگی، 13 هزار و 870 نفر بیمه قالیبافی، 133 نفر بیمه توافقی و دو نفر بیمه کارگر ساختمانی است.

اخراج زنان شاغل در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 6 بارداری عکسضررهای زایمان در آبنخوردن صبحانه در حاملگیاستفاده از 2 کاندومسایت ناباروری ابن سیناکلوتریمازول 1 بارداریآزمایش دیابت بارداری هفته چندمفیلم باردار شدنآزمایشات کامل بارداریهفته ی 36 بارداریسقط جنین صافی گلپایگانیزن باردار و سرماخوردگیدرمان قطعی لک حاملگیتاریخچه ی سقط جنینخوردن و نخوردن بارداریمصرف چای سبز بارداریکاندوم اسپرم کشحاملگی هفته به هفته 29بارداری وتعیین جنسیتنخوردن اسیدفولیک در حاملگیمرکز ناباروری خوزستانعکس آزمایش بارداریبارداری هفته به هفته سه قلوچرا حاملگی صورت نمی گیرددرمان سردردهای حاملگیزایمان شادونهآموزش صحیح باردار شدنخوردن هندوانه حاملگیمصرف متفورمین برای بارداریقرص ضد بارداری برای ریزش موتست بارداری سنتیراههای درمان هماتوم بارداریسقط جنین هشت ماههدعا جهت باردار شدندرمان پلی کیستیک برای حاملگیدرمان سردرد در دوران حاملگیچطور هفته حاملگی را حساب کنیمبهترین کاندوم ضد حساسیتخوردن هلودر حاملگیبارداری تنگی نفس

نی نی سرچ