قرصهای ضد بارداری قدرت باروری را افزایش می دهند؟

۶-۲۱۲٫jpg

چنانچه خوردن قرصهای ضد بارداری را به امید باردار شدن متوقف کرده اید، از دیدن یک نشانه مثبت در تست های بارداری خانگی آن هم خیلی سریع، تعجب نکنید. مطالعات جدید نشان داده است، خانمهایی که حداقل به مدت 5 سال از قرصهای ضدبارداری استفاده می کردند، قادر هستند بلافاصله پس از متوقف کردن مصرف قرصها باردار شوند.

تحقیقات نشان داده است، خانمهایی که مدت طولانی تری از این قرصها استفاده کرده اند، 6 ماه تا 1 سال زمان می برد تا پس از متوقف کردن قرصها باردار شوند. ( قرصهای ضد بارداری در برابر عوارضی مانند اندومتریوز که می تواند بارداری را سخت تر کند جلوگیری می کند)

تحقیقات اخیر، نشان می دهد که مصرف قرصهای ضدبارداری تاخیری در باردار شدن پس از متوقف کردن این قرصها ایجاد نمی کند. در حقیقت می توان گفت این یک افسانه قدیمی است که زنان پس از مصرف قرصهای ضدبارداری زمان بیشتری برای باردار شدن لازم دارند. پس از خوردن آخرین قرص، سطح هورمونها به سرعت کاهش پیدا می کند و به خانمها اجازه می دهد به سطح باروری طبیعی خود برگشته و در قدرت باروری آنها در آینده تاثیری نمی گذارد.

یافته های جدید مزایای دیگر استفاده از قرصهای ضدبارداری را کشف کردند. جلوگیری از عفونت های لگنی، کاهش خطر سرطا تخمدان، آندومتر و کم خونی ( خانمهایی که قرص مصرف می کنند قاعدگی سبک تری داشته و آهن کمتری از بدن آنها خارج می شود)

چنانچه پس از مصرف قرصها تصمیم گرفته اید برای بارداری اقدام کنید قبل از آن خوردن ویتامین های دوران بارداری را حداقل به مدت یکماه شروع کنید. این کار خطر نقص جنین را کاهش می دهد.

زوجهایی که به مدت یک سال است که برای بارداری تلاش می کنند اما موفق نشده اند، باید برای مشاوره و ارزیابی به متخصص مراجعه کنند. آنها به هر دلیلی مثل کم بودن تعداد اسپرم، آسیب لوله های رحمی یا ناباروری پیشین نیاز دارند تا مورد معاینه قرار بگیرند.

قرصهای ضد بارداری قدرت باروری را افزایش می دهند؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان افسردگی حاملگیبارداری و پریود شدنکاندوم حجم دهنده لارگوخوردن گوجه در زمان بارداریآزمایش قند بارداری چند ساعت ناشتالاپاراسکوپی ناباروریترشح در هفته 3 بارداریآزمایش تیروئید قبل از حاملگیمصرف دارو قبل از حاملگیبارداری طبیعی بعد از ivfدرمان ترک شکم باردارینازایی هنگام شیردهیحاملگی پسرهفته سیوچهارم بارداریکاندوم سرد کنندهخانم بارداریوگای بارداریبیمارستان صارم زایمان بدون دردزایمان کاودفتر ثبت زایمانهفته نوزدهم بارداری نی نی سایتتحقیق درباره ی نازاییمصرف شیر در بارداریخوردن لواشک بارداریزایمان تاریخماهی باردار گوپیحاملگی با آمپول فوستیمونغربالگری بارداریدرمان خلط بارداریبارداری هفته به هفته برای موبایلهفته 29 بارداریانواع کاندومدرمان حاملگی خارج رحمزایمان راحتعلائم بارداری در هفته های اولهفته 30 بارداری ماه چندم میشهایا قرص ضد حاملگی باعث لک صورت میشودچگونه زایمان راحتی داشته باشیمدوران بارداری هفته به هفتهحاملگی فولیک اسید

نی نی سرچ