با مصرف این دارو زایمان سریع‌تر اتفاق می‌افتد

۱۰-۲۱۲٫jpg

دکتر محمدرضا قدرتی، متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: برخی داروهای بیهوشی ممکن است اثرات نامطلوبی روی جنین بگذارند. به ویژه در سه ماهه اول بارداری می‌تواند ناهنجاری‌های مادرزادی را در پی داشته باشد و باعث زایمان زودرس مادر شود.
وی در ادامه افزود: از سه ماهه دوم به بعد، به دلیل پُر بودن معده مادر ممکن است در حین بیهوشی حالت استفراغ پیدا کند.

دکتر قدرتی با بیان برتری بی‌حسی موضعی بر بیهوشی کامل گفت: رژیونال، اسپاینال، اپیدورال روش‌هایی هستند که خون‌ریزی و استفراغ (آسپیدیشن) در آن‌ها کمتر بوده و لذا نسبت به بیهوشی عمومی ارجحیت دارند. در روش اسپانیال، آمپول بی‌حسی در جایی که نخاع تمام شده تزریق می‌گردد و احتمال آسیب به نخاع و عصب بسیار کم است.

وی در پایان اشاره کرد: بی‌حسی موضعی تحت شرایط کنترل شده هیچ عوارضی برای نوزاد نخواهد داشت. کمردرد و سردرد اثراتی هستند که تا چند روز اول زایمان همراه مادر می‌باشند و در طولانی مدت از بین می‌روند.

با مصرف این دارو زایمان سریع‌تر اتفاق می‌افتد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین معلولداروی ضد نازاییزایمان سزارین فیلمدرمان بارداری ناخواستهحاملگی روز به روزباردار شدن در ماه رمضاندرمان قولنج بارداریهفته نهم بارداری و خونریزیحاملگی با ذخیره تخمدان کمهفته چهاردهم بارداری دو قلوزایمان اسانداروهای ناباروری مردانحاملگی کم کاری تیروئیدزایمان گاو شیریخوردن گوجه سبز در حاملگیآنتی بیوتیک و قرص ضد حاملگیبارداری در یائسگیزایمان خارجیسن بارداریحاملگی تصاویرموسسه نازایی نوین مشهدبارداری فشار خونآزمایش بارداری بعد از انتقال جنینهفته 40 بارداری پارسه گردزایمان در بیمارستان ضیائیانتداخل دارویی با قرص ضد حاملگیبرای باردارشدن چ بایدکردچه جوری باردار شویم3 ماهه آخر حاملگیتست بارداری از چه زمانیعلت سقط جنین در 7 ماهگیزایمان طبیعی زنآزمایش های زمان بارداریبارداری بعد از سقط عمدیبارداری ترشحسقط جنین 1 ماههبارداری فشار خون پایینسن نازایی در زنانمصرف ژلوفن در حاملگیسقط جنین بر اثر ضربه

نی نی سرچ