با مصرف این دارو زایمان سریع‌تر اتفاق می‌افتد

۱۰-۲۱۲٫jpg

دکتر محمدرضا قدرتی، متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: برخی داروهای بیهوشی ممکن است اثرات نامطلوبی روی جنین بگذارند. به ویژه در سه ماهه اول بارداری می‌تواند ناهنجاری‌های مادرزادی را در پی داشته باشد و باعث زایمان زودرس مادر شود.
وی در ادامه افزود: از سه ماهه دوم به بعد، به دلیل پُر بودن معده مادر ممکن است در حین بیهوشی حالت استفراغ پیدا کند.

دکتر قدرتی با بیان برتری بی‌حسی موضعی بر بیهوشی کامل گفت: رژیونال، اسپاینال، اپیدورال روش‌هایی هستند که خون‌ریزی و استفراغ (آسپیدیشن) در آن‌ها کمتر بوده و لذا نسبت به بیهوشی عمومی ارجحیت دارند. در روش اسپانیال، آمپول بی‌حسی در جایی که نخاع تمام شده تزریق می‌گردد و احتمال آسیب به نخاع و عصب بسیار کم است.

وی در پایان اشاره کرد: بی‌حسی موضعی تحت شرایط کنترل شده هیچ عوارضی برای نوزاد نخواهد داشت. کمردرد و سردرد اثراتی هستند که تا چند روز اول زایمان همراه مادر می‌باشند و در طولانی مدت از بین می‌روند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۴ 259 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟