فواید یک اسید حیاتی برای زنان باردار

۱-۲۴۸٫jpg

فاطمه بهادری،‌متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: اسید فولیک به تمام خانم های باردار به منظور جلوگیری از ابتلای کودک به اشکالات عصبی و بیماری های قلبی، عروقی تجویز می شود.
وی با اشاره به میزان مصرف اسید فولیک برای خانم های باردار افزود: به خانم های بارداری که به بیماری کم خونی مبتلا هستند 2 تا 4 میلی گرم اسید فولیک تجویز می شود هر چند زمان مناسب برای تجویز این قرص 1 تا 3 ماه قبل از بارداری است.

این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: در طول دوران بارداری باید از اسید فولیک استفاده کرد هر چند در 3 ماهه اول بارداری خانم های باردار داده می شود از ماه چهارم به بعد به دلیل مصرف ویتامین توسط آنها و وجود اسید فولیک کافی در ویتامین این قرص برای آنها تجویز نمی شود.

بهادری با اشاره به مزایای استفاده از اسید فولیک برای مادران باردار تصریح کرد: مصرف اسید فولیک برای مادران باردار سبب می شود تا از ابتلای آنها به کم خونی و فقر آن که در طول بارداری برای آنها به وجود می آید جلوگیری گند

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۱۳ 268 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟