خانم های باردار این غذای محبوب ایرانی را نباید بخورند!

۲۲-۲۰۰٫jpg

در واقع عدم رعایت اصول بهداشتی و عدم توجه به دما هنگام تهیه این غذا، باعث می شود آلودگی های اولیه به طور تصاعدی افزایش یابند. در ضمن کباب کوبیده ای که در رستوران تهیه می شود معمولا حاوی مقدار زیادی چربی است و به همین دلیل احتمال فسادپذیری آن زیاد است. در حقیقت اغلب کباب کوبیده هایی که بیرون از منزل سرو می شوند، حاوی ناخالصی های فراوانی هستند که برای سلامت بدن مفید نیستند؛ چربی های اشباع فراوان (چربی یا دنبه) همراه با افزودن پوست مرغ برای صرفه جویی در هزینه و دستیابی به منافع بیشتر.
هنگام تهیه کباب کوبیده ها با اینکه بافت بیرونی کاملا با آتش پخته می شود اما حرارت لازم در زمان تهیه و پخت به قسمت مرکزی نمی رسد در نتیجه احتمال بروز توکسوپلاسموز افزایش می یابد و بنابراین زنان باردار، باید با احتیاط، کباب کوبیده (حتی نوع خانگی آن که گرمای کافی به قسمت مرکزی آن نمی رسد) مصرف کنند.

توجه کنید که کتلت نیز یک غذای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است. با این حال زنان باردار بایستی درباره مصرف کتلت در دوران بارداری احتیاط کنند. چرا که در بسیاری مواقع، هنگام سرخ کردن کتلت ها، قسمت های میانی آنها به خوبی پخته نمی شود.

در نتیجه چنانچه گوشت اولیه دارای آلودگی هایی باشد، ممکن است خطر ابتلای زن باردار به این عفونت ها(از جمله عفونت خطرناک توکسوپلاسموز) افزایش یابد. این نوع مسمومیت برای زنان حامله می تواند منجر به سقط جنین شود.

خانم های باردار این غذای محبوب ایرانی را نباید بخورند!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش حاملگیبارداری در 42 سالگیبارداری فولیکولتست بارداری مشکوکقرص ضد بارداری برای پوستدرمان ویار شدید بارداریمصرف متفورمین جهت بارداری3 ماهه آخر حاملگیکاندوم در واژنهفته 38 بارداری پارسه گردباردار ن ن سا تبارداری هفته به هفته ی دوقلوهادرمان پلاکت پایین حاملگیروش های سقط جنین 3 ماههحاملگی زمانروش درمان بارداری خارج از رحمقرص ضد بارداری برای مادران شیردهگرگرفتگی بارداریهفته 18 بارداریزایمان گاو اپاراتسقط جنین 2 ماههبارداری هفته به هفته برای موبایلهفته نوزدهم بارداریتاثیر قرص ضد بارداری بر رشد گیاهانخوردن گلابی قبل از حاملگیبارداری بعد از سقط عمدیدرمان فیبروم بارداریمصرف استامینوفن 500در بارداریزایمان 7 ماهگیتغذیه هفته 5 بارداریدرمان تهوع در بارداریقرص ضد بارداری سکته مغزیسن ناباروری در مردانخوردن غذا در حاملگیحاملگی و رابطه زناشوییراههای بارداری سریعدرمان سرماخوردگی در حاملگیعلایم اولیه ی حاملگیکاندوم زنانه و روش استفادهخوردن منی باعث حاملگی می شود

نی نی سرچ