اثر استرس در دوران بارداری روی فرزندان

۱۲-۲۳۹٫jpg

اصغر کیان نیا، روانشناس با بیان این مطلب افزود: رفتار امروز افراد مربوط به عمل و عکس‌العمل‌هایی است که در کودکی روی داده است.

کیان نیا اظهار داشت: هر واکنشی که نشان می دهیم بر اثر اتفاقات دوران کودکی ما است، مثلا اگر کسی پر حرف، کم حرف، عصبی یا خوش بین است به دلیل رفتاری است که اطرافیان در کودکی با او داشتند.

این روان شناس گفت: اگر مربی در مهد کودک نوازشگر باشد، کودک یاد می گیرد تا در برخورد با انسان ها و موجودات دیگر مهربان باشد.

وی ادامه داد: به طور کلی 2 عامل ژن و محیط بر شخصیت انسان اثر می گذارد که محیط اطراف ما مربوط به نحوه برخورد اطرافیان با ما است.

این روان شناس تاکید کرد: مادران اگر در دوران بارداری استرس داشته باشند، فرزند او نیز استرس خواهد داشت، از طرفی رفتاری که بعد از به دنیا آمدن با این کودک می شود تعیین می کند که او در آینده با دیگران چگونه رفتار کند.

وی خاطر نشان کرد: یادگیری مهارت های ارتباطی در روابط فردی بسیار تاثیر گذار است و توصیه می کنم هر فردی برای زندگی خود حتما دوره‌هایی را پیش مشاور بگذرانند و از کمک مشاوران در طول زندگی بهره بگیرند.

اثر استرس در دوران بارداری روی فرزندان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش های هفته 15 بارداریهفته بارداری به ماهبارداری پس از زایمانبارداری عفونتروشهای باردار شدن سریعقرص ضد بارداری ldآزمایش قند حاملگیخوردن خرما در اوایل حاملگیسقط جنین زیر 2 ماهبارداری و تغذیهسونوگرافی در هفته شش بارداریبارداری هفته به خفتهمرخصی زایمان 9 ماه تامین اجتماعیتقویت ابرو با قرص ضد بارداریزایمان سزارین فیلممصرف جگر در بارداریمشکوک ب بارداریحاملگی و سرماخوردگیحاملگی استرسمصرف گوجه در زمان حاملگیبارداری هفته به فهتهجواب آزمایش بارداری beta hcgتونیک حاملگی جدیدتست بارداری بعد از سقط جنینبارداری هفته به فتهبارداری هفته به ففتهبارداری طب شیعهقرص های ضد بارداری ال دیتست حاملگی به روش طب سنتیآزمایش بارداری با وایتکسبارداری حضرت فاطمهفصلنامه نازاییحاملگی گوجه سبززنهای بارداردرمان سیاتیک بارداریهفته بیست و دوم بارداریزایمان حضرت مریمجواب آزمایش بارداری hcgزایمان با اپیدورالهفته بارداری 38

نی نی سرچ