خانم های باردار! این دارو را بخورید تا کودکتان کم وزن نشود!

۱۱-۲۰۰٫jpg

مطالعات محققان دانشگاه بیرمنگام انگلستان نشان می دهد که مصرف فولیک اسید در دوران قبل از بارداری، مانع از تولد نوزاد کم وزن می شود.

به نوزادانی که وزنشان هنگام تولد 10 درصد کمتر از وزن استاندارد باشد، SGA گفته می شود. شرایط استاندارد وزنی با توجه به قد، سن مادر، محل زندگی و نژاد تعریف می شود. حالت SGA معمولا به دلیل اختلالات رشد جنین در دوران بارداری به وجود می آید. در این حالت مواد غذایی و اکسیژن لازم برای رشد جنین مهیا نمی شود.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که مصرف فولیک اسید قبل از بارداری و در دوران بارداری، از این حالت جلوگیری می کند و باعث می شود وزن نوزاد نرمال باشد.

بروز دیابت، چاقی، بیماری های قلبی عروقی و اختلالات مربوط به مسایل روانی در بزرگسالی نوزادان SGA بسیار شایع است.

فولیک اسید نوعی ویتامین B است. کمبود این ویتامین یکی از مهمترین علل بروز کم خونی به شمار می آید. این مکمل نقش مهمی در ساخت سلول های بدن، به ویژه سلول های قرمز خونی دارد. اسفناج، لوبیا سبز، نخود فرنگی، جگر، قلوه و سیب زمینی سرشار از فولیک اسید هستند.

انجمن بارداری آمریکا مصرف 400 میلی گرم اسید فولیک در روز را در دوران بارداری و پیش از بارداری توصیه کرده است.

خانم های باردار! این دارو را بخورید تا کودکتان کم وزن نشود!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

برای نازایی چه کنیمتست بارداری با ادرارصبحانه باردارخوردن اسید فولیک قبل حاملگیبارداری پسردانلود رایگان بارداری هفته به هفتهزایمان غیر منتظرهمادران بارداری هفته به هفتهبارداری دوم نی نی سایتکاندوم شیاردار چیستدلیل نازایی ثانویهزایمان فیزیولوژیک در اصفهانبرنامه غذایی هفته به هفته دوران حاملگیبارداری هفته سی و چهارمقرص ضد بارداری و لک صورتاطلاعاتی در مورد بارداری هفته به هفتهباربی باردار بازیبهترین قرص ضد بارداری چیستآزمایش دیابت بارداری چگونه استمصرف رازیانه جهت بارداریخوردن لب در بارداریزایمان حشراتزایمان بی دردخونریزی در هفته 8 بارداریبارداری شما هفته به هفتهحاملگی ضد آفتابدرمان فیبروم حاملگیکاندوم در واژنخوردن قارچ بارداریدرمان خارش شدید بارداریهفته سی بارداریاضافه وزن در حاملگیزنان باردار صبحانه چه بخورنددرمان ریزش مو حاملگیآزمایش غربالگری بارداریخوردن امگا 3در حاملگیبارداری بدون هیچ علائمیکاندوم سازیبارداری ذرتباردار کردن زن

نی نی سرچ