ویتامین دی، کمبود آن در بارداری چه خطراتی دارد؟

۱۱-۲۱۲٫jpg

محققان دانشگاه پیتسبورگ آمریکا اعلام کردند کمبود ویتامین دی در مراحل اولیه بارداری خطر تولد نوزادان را با وزن کم افزایش می دهد.

محققان میزان ویتامین دی را در نمونه های خون بیش از دو هزار زنی بررسی کردند که نوازدانشان پس از یک دوره کامل بارداری به دنیا آمده بودند.
بر اساس این تحقیقات که در نشریه غدد درون ریز و متابولیسم منتشر شد زنانی که در بیست و شش هفته اول بارداری دچار کمبود ویتامین دی بودند ، نوزادانی با وزن کمتر از حد طبیعی به دنیا آوردند.
به گفته محققان ، نوزادانی که با وزن کم به دنیا می آیند با خطر مرگ در ماه نخست تولد یا ابتلا به بیماریهای مزمنی چون بیماری قلبی ، فشار خون بالا و دیابت نوع دو در سال های بعدی زندگی خود روبرو می شوند.
کمبود ویتامین دی در دوران بارداری موجب می شود میزان جذب کلسیم در بدن مادر کاهش یابد و رشد استخوانی جنین را کند کند.
به گزارش پایگاه اینترنتی هلث نیوز ، کمبود این ویتامین همچنین موجب کاهش هورمون های لازم برای تولید گلوگز و اسیدهای چربی می شود که برای تامین انرژی جنین لازم است.

ویتامین دی، کمبود آن در بارداری چه خطراتی دارد؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته پانزده بارداریآزمایش عفونت بارداریعلائم سقط جنین در 5 ماهگییک هفته قبل بارداریزایمان تعبیر خوابآزمایش های هفته 31 بارداریدرمان پلاکت پایین حاملگیدرمان نازایی طب اسلامیخوردن غذا در بارداریسن نازایی در مردانآزمایش قندخون حاملگیهفته یازدهم بارداری تغذیهمصرف زیتون در زمان بارداریدرمان گال بارداریگن حاملگی مادحاملگی روش ivfدرمان بارداری خارج رحمیسازمان ناباروری رویانباردار شدن دختر 9 سالهعلائم بارداری در هفته 5حاملگی عرق کاسنیخوردن زعفران و سقط جنینسقط جنین 2 ماههمصرف مدروکسی پروژسترون و بارداریدرمان ورم بارداریمصرف کلوتریمازول در حاملگیراههای زایمان طبیعی آسانروش درمان کمردرد حاملگیزایمان مرد باردارتست بارداری توسط ادراردرمان ترک بارداریدرمان ضعف بارداریقرص ضد بارداری و افسردگیبارداری خونریزیب 6 در بارداریدرمان سردرد زنان حاملهسقط جنین در 7 ماهگیهفته سیوچهارم بارداریزایمان های وحشتناکهفته سی بارداری

نی نی سرچ