مصرف صحیح فولیک اسید مانع از تولد نوزاد کم وزن می شود

۱۳-۲۱۲٫jpg

به گزارش از هلث، به نوزادانی که وزنشان هنگام تولد 10 درصد کمتر از وزن استاندارد باشد، SGA گفته می شود. شرایط استاندارد وزنی با توجه به قد، سن مادر، محل زندگی و نژاد تعریف می شود. حالت SGA معمولا به دلیل اختلالات رشد جنین در دوران بارداری به وجود می آید. در این حالت مواد غذایی و اکسیژن لازم برای رشد جنین مهیا نمی شود.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که مصرف فولیک اسید قبل از بارداری و در دوران بارداری، از این حالت جلوگیری می کند و باعث می شود وزن نوزاد نرمال باشد.

بروز دیابت، چاقی، بیماری های قلبی عروقی و اختلالات مربوط به مسایل روانی در بزرگسالی نوزادان SGA بسیار شایع است.

فولیک اسید نوعی ویتامین B است. کمبود این ویتامین یکی از مهمترین علل بروز کم خونی به شمار می آید. این مکمل نقش مهمی در ساخت سلول های بدن، به ویژه سلول های قرمز خونی دارد. اسفناج، لوبیا سبز، نخود فرنگی، جگر، قلوه و سیب زمینی سرشار از فولیک اسید هستند.

انجمن بارداری آمریکا مصرف 400 میلی گرم اسید فولیک در روز را در دوران بارداری و پیش از بارداری توصیه کرده است.

نتایج این تحقیقات در نشریه An International Journal of Obstetrics & Gynaecology منتشر شده است.

مصرف صحیح فولیک اسید مانع از تولد نوزاد کم وزن می شود

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

مصرف ب 6 در بارداریحاملگی و آزمایش خون منفیهفته 34 بارداری ماه چندم استخوردن ترشی در اوایل بارداریتست بارداری در هفته اولحاملگی و زایماندوقلو باردار شدنبارداری فاطما گلراه سقط جنین در ماه اولقرص ضد بارداری بعد از حاملگیهفته 38 بارداری پارسه گردزن باردار 2 ماههراههای زایمان طبیعی آسانقرص ضد بارداری ناخواستهموسسه ناباروری نوین مشهدحاملگی و رنگ موداروهای نازایی مردانفهمیدن هفته بارداریقرص ضد بارداری و افسردگیبارداری هفته به هفته 18زایمان زن طبیعینحوه باردار شدن با تصویرناباروری و ضعف اسپرمتغذیه هفته 9 بارداریزایمان در ژاپنمصرف مکمل های بارداریقرص ضد حاملگی باعث نازایی میشودبارداری در دوران شیردهیمصرف کلومیفن و بارداریآزمایش غربالگری قبل از بارداریجک زنان و زایمانخوردن هویج بارداریزایمان غیرطبیعی چیستدرمان سردرد بارداری با طب سنتیحاملگی چگونه اتفاق می افتدتاریخچه ی کاندومدرمان بی خوابی بارداریبواسیر و زایمان طبیعیصبحانه حاملگیزنان باردار صبحانه چه بخورند

نی نی سرچ