هفته سی و چهارم بارداری بهترین زمان برای آموزش به جنین

۱-۱۱۰٫jpg

محققان دانشگاه فلوریدا با انجام آزمایش بر روی 32 زن باردار که به زبان بومی انگلیسی صحبت می‌کردند نتایج مطالعات قبل را که ادعا می‌کردند یادگیری کودکان درست پس از تولد آغاز می‌شود رد کردند.

آن‌ها در آزمایش خود از زنان خواستند که یک شعر 15 ثانیه‌ای را سه بار با صدای موزون بخوانند و دو بار در روز از هفته 28 تا 34 بارداری تکرار کنند. محققان در این مطالعه به دنبال هر نوع نشانه یادگیری به‌ویژه در طول هفته‌های 28، 32، 33 و 34 بارداری بودند و کاهش ضربان قلب جنین برای آن‌ها علامت فراگیری بود. همچنین آزمونی را روی گروه دیگری از جنین‌ها انجام دادند که صدای ضبط‌شده یک زن غربیه را می‌شنیدند.
یافته‌های حاصل از این آزمایش‌ها نشان داد که تا هفته 34 بارداری، جنین‌هایی که به شعر مشابهی مانند مادرشان گوش دادند ضربان قلب پایین‌تری نسبت به گروه کنترل داشتند و آن‌هایی که به شعر متفاوتی از یک زن غریبه گوش دادند ضربان قلب تندتری داشتند.

صدای مادر منبع مهم تحریک حسی در جنین در حال رشد است. بنابراین هیچ نیازی به‌قرار دادن جنین در معرض موسیقی کلاسیک و دیگر اشکال تحریک شنوایی نیست. صدای مادر همه آن چیزی است که یک کودک به شنیدنان نیاز دارد چراکه در رشد یادگیری اولیه و ظرفیت‌های حافظه نقش مهمی ایفا می‌کند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۴/۱۰ 539 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟