در دوران بارداری از این کارها پرهیز کنید

۳-۲۴۸٫jpg

از جمله مواردی که باید از آن پرهیز کرد استفاده از لوازم آرایشی است.
* هر نوع خدمات زیبایی که دمای بدن را افزایش می دهد مانند سونا، جکوزی و اتاق بخار در این دوران توصیه نمی شود. از آن جا که جنین راهی برای خنک شدن ندارد، گرمای طولانی می تواند در رشد مراحل اولیه وی مشکل ایجاد کند.

* ماساژهای نادرست: اگرچه در ماه های آخر باعث ایجاد آرامش می شود اما روش های نادرست ماساژ می تواند تاثیر عکس بگذارد. این ماساژها اگرچه برای دست، پا و شانه ها مفید است اما باید در انتخاب روغن و مکان ماساژ دقت شود زیرا برخی خانم ها به روغن ها حساسیت نشان می دهند.

* انجام دادن پدیکور و مانیکور در دوران بارداری توصیه نمی شود. برخی نقاط رفلکس در اطراف قوزک پا وجود دارد که می تواند در برخی موارد انقباض و حتی زایمان زودهنگام ایجاد کند.

* برای رفع موهای زاید از وسایل برقی استفاده نکنید.

* استفاده از موبرها باعث حساسیت پوست می شود و استفاده از آن در این دوران توصیه نمی شود.

در دوران بارداری از این کارها پرهیز کنید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان عطش حاملگیخوردن نمک در بارداریتست بارداری از طریق ادراربخشنامه زایمان 9 ماههزایمان دختر 9 سالهمصرف هندوانه در حاملگیهفته 15 بارداریخوردن اسید فولیک قبل حاملگیبارداری پس از سقطزایمان اپیدورال چیستخاطرات حاملگی 92روش صحیح باردار کردن زنباردار چگونه شویمدرمان خانگی لک حاملگیزایمان در بیمارستان ضیائیان3 ماهه سوم حاملگیدرمان چاقی حاملگیسقط جنین در هفته ششم بارداریمصرف کلومیفن و عدم حاملگیمصرف امگا3 در بارداریآزمایش دیابت بارداری هفته چندمدر حاملگی چه بخوریمدرمان فشارخون حاملگی در طب سنتیروش مصرف قرص بارداریمصرف کندر قبل از باردارییوگای بارداری در اصفهانهفته ی37 بارداریمرکز ناباروری جهاد دانشگاهی تهرانمصرف قرص ضد بارداری بعد از زایمانآزمایش تشخیص حاملگی ناشتاحاملگی قرصبارداری وتعیین جنسیتکلینیک های نازایی در تهرانتپش قلب در حاملگیفصلنامه ناباروریسقط جنین بصورت طبیعیبرای نازایی چه کنیمدرمان ورم پادردوران بارداریدرمان سردرد زنان باردارقرص ضد حاملگی و ریزش مو

نی نی سرچ