دیابت،‌ فشار خون، صرع سه بیماری شایع دوران بارداری

۵-۱۳۴٫jpg

اشرف آل یاسین، رئیس بخش زنان و زایمان و نازایی بیمارستان شریعتی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: بیماران قلبی در صورتیکه باردار شوند حاملگی پرخطر را تجربه خواهد کرد و اینگونه بیماران به دلیل آنکه ناراحتی قلبی آنها در مراحل پیشرفته قرار دارد در انتهای بارداری با خطر مرگ نیز مواجه هستند.
وی افزود: در خصوص دیابت نیز بسته به مرحله آن، این بیماری نیز می‌تواند در لیست بیماری‌های پرخطر دوران بارداری قرار بگیرد، همچنین ابتلا مادر باردار به فشار خون نیز مادر و بچه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

رئیس بخش زنان و زایمان و نازایی بیمارستان شریعتی با اشاره به بیماری لوپوس به عنوان بیماری پرخطر دوران بارداری اظهار داشت: بهترین راه حل برای افراد مبتلا به لوپوس به خاطر آنکه فرزند با مشکل مواجه نشود، این است که قبل از بارداری مشاوره‌ای با متخصص زنان و زایمان داشته باشد.

وی عنوان کرد: بیماری صرع نیز در ردیف بیماری‌های پرخطر دوران بارداری قرار دارد و مبتلایان به این بیماری قبل از بارداری باید با پزشک معالج خود مشورت کنند و از داروهای مجاز این بیماری برای دوران بارداری مطلع شوند.

آل یاسین بیان کرد: بیماری‌هایی چون لوپوس و فشار خون حاملگی جزء بیماری‌های غیرفعال دوران بارداری به شمار می‌روند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۸ 319 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟