مواد نیروزا عامل اختلال در جنین و باروری/سیگار راکاهش دهید

۵-۱۸۴٫jpg

*سه ماه قبل از بارداری به ماما مراجعه کنید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم شهید پزشکی شهید بهشتی با بیان اهمیت مشاوره بارداری قبل از اقدام به آن گفت: توصیه صریح ما به زوجین که قصد بچه‌دار شدن دارند این است که حداقل سه ماه قبل از بارداری به مراکز مشاوره یا خدمات مامایی مراجعه کنند این موجب می‌شود چنانچه مشکلی دارند به مراکز مناسب ارجاع داده شوند.

وی افزود: در زنان و مردانی که به لحاظ جسمانی و روانی طبیعی هستند اقدامات تخصصی مدنظر نیست اما چنانچه در معاینات اولیه مشخص شود که زوجین یا یکی از آنها مشکلی دارند که ممکن است سلامت مادر یا جنین را به خطر بیندازد به مراکز مربوط ارجاع داده می‌شوند.

*اسیدفولیک از ناهنجاری‌های نقص لوله عصبی جنین جلوگیری می‌کند

رئیس انجمن علمی مامایی ایران تصریح کرد:‌ توصیه می‌شود زنان سه ماه قبل از اقدام به بارداری قرص اسید فولیک مصرف کنند زیرا از ناهنجاری‌های نقص لوله عصبی جلوگیری می‌کند این قرص ارزان و قابل دسترس است.

*پدران مصرف دخانیات را کاهش دهند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم شهید پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر حضور پدران در مشاوره‌های قبل از بارداری و حین آن گفت: چنانچه پدران سیگار، مواد مخدر یا الکل مصرف می‌کنند باید آن را در جلسات مشاوره بیان کنند.

وی به فارس گفت: به پدران توصیه می‌شود که مصرف دخانیات را کاهش دهند زیرا برای پدر بودن باید سلامت روانی داشته باشند و عادات ناپسندی که موجب به خطر انداختن سلامت جسمی و روانی آنها و اطرافیانشان می‌شود را اصلاح کنند.

*مواد نیروزا باروری را مختل می‌کند

رئیس انجمن علمی مامایی ایران اظهار داشت: مواد نیروزا که متأسفانه برخی مردان و زنان استفاده می‌کنند می‌تواند باروری را دچار اختلال کند در مورد مردان استفاده از این مواد می‌تواند کیفیت اسپرم را تحت تاثیر قرار دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم شهید پزشکی شهید بهشتی خاطر نشان کرد:‌ رژیم غذایی مناسب با مصرف سبزیجات و لبنیات تازه، پیاده‌رویی،‌کاهش استرس با تغییر سبک زندگی و البته برخورداری از تفریحات خوب و سالم می‌تواند نویدبخش خانواده‌ای سالم باشد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۴/۰۹ 323 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟