نوزادان پسر مادران سیگاری در معرض خطر ناباروری هستند

۳-۱۸۴٫jpg

کارشناسان از موش برای آزمایش اثرات طولانی مدت سیگار کشیدن مادران در دوران بارداری و شیردهی استفاده کردند.

پروفسور آیلین مک لافلین، سرپرست این تحقیق اظهار کرد: در آزمایشات انجام شده بچه‌موش‌هایی که مادران آنها در معرض دود سیگار بودند، اسپرم کمتری داشتند و اسپرم آنها به صورت غیر طبیعی شکل گرفته و موفق به اتصال به تخمک در طی لقاح آزمایشگاهی نبود.

این محقق آمریکایی اظهار کرد: این اولین بار است که ما قادر به اثبات قطعی این مطالعه هستیم. اگرچه این مطالعه در موش بود اما این یافته‌ها مربوط به سلامت بسیاری از مردان است که اکنون در سن 30 و 40 سالگی هستند؛ این مردان، در رحم مادر یا در دوران شیردهی، در معرض دود سیگار قرار داشتند و اکنون ناباروری گریبانگیر آنان است.

دکتر مک لافلین افزود: متاسفانه 25 درصد از زنان جوان امروز در دوران بارداری یا شیردهی سیگاری هستند و در نتیجه به طور بالقوه به نوزادان پسر خود آسیب می‌رسانند.

نوزادان پسر مادران سیگاری در معرض خطر ناباروری هستند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زایمان بیمارستان میلادحاملگی خاله شادونهبارداری گر گرفتگیدوره ی بارداری سگسقط جنین چهار ماههبارداری 3 قلوییراههای درمان افسردگی حاملگیتست حاملگی منفیقرص ضد بارداری با کاندومراههای صحیح باردار شدنمصرف خرما در زمان بارداریتداخل الکل با قرص ضد حاملگیچ کنیم تا باردار شویمسقط جنین پروژسترونباردار شدن زن 80 سالهبارداری هفته به هفته 16بارداری دوقلویی هفته به هفتهبارداری نامشروعدوره حاملگی هفته به هفتهآزمایش های بارداریبارداری هفته به هفته هفته سی و چهارمعلائم حاملگی دختربارداری هفته به هفته هفته 1هفته یازدهم بارداری تغذیهرشد جنین هفته به هفته بارداریدرمان خارش شدید حاملگیبارداری کودکاندوران بارداری هفته به هفته با عکسداروی نازایی زنانسقط جنین با پیازقرص ضد حاملگی 2تاییدرمان سردرد در بارداریدلیل ناباروری ثانویهکاندوم سایز کوچکبارداری بعد از سقط جنینبارداری هفته به هفته 38آزمایش دیابت بارداری هفته چندمزن باردار 2 ماههدرمان پلی کیستیک برای حاملگیهفته 15 بارداری پارسه گرد

نی نی سرچ