مرگ 10 درصد مادران باردار دچار بیمار قلبی در ایران

۳-۲۴۸٫jpg

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر نسیم سنجری گفت: کنفرانس بیماریهای قلبی در بارداری به همت انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران و با همکاری اداره سلامت وزارت بهداشت، و با هدف آشنایی بیشتر با تغییرات فیزیولوژیک حاملگی و تاثیر آن بر روی قلب و بیماریهای قلب و شناسایی و درمان صحیح و زودهنگام مسائل و مشکلات قلبی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس از جلسات منظم کنفرانسهای ماهانه اورژانسهای مامایی و زنان و پیامدهای آن است گفت: در پنجشنبه دوم هر ماه با هدف کمک به کاهش مرگ و میر مادر و جنین و ارتقاء تواناییهای علمی و عملی متخصصین و آشنایی هرچه بیشتر آنان با دستورالعملهای کشوری آخرین دستاوردهای علمی در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

نایب رئیس انجمن متخصصین زنان و مامایی گفت: در حین حاملگی به طور فیزیولوژیک تغییرات متعددی در خانم باردار ایجاد می شود تا سازگاری بیشتری با بارداری و زایمان داشته باشد ولی متأسفانه برخی از این تغییرات در خانمهایی که دچار مشکلات قلبی هستند منجر به تشدید بیماری آنها می شود و از طرفی بعضی از بیماریهای قلبی برای اولین بار حین حاملگی ایجاد می شود.

سنجری عنوان کرد: بیماریهای قلبی در بارداری سومین علت مرگ و میر مادران باردار بوده و حدود 10 درصد موارد مرگ و میر مادران را در ایران تشکیل می دهد و بیماری قلبی می تواند خطر جدی و جانی برای مادر و جنین در حین بارداری به همراه داشته باشد.

کنفرانس بیماریهای قلبی در بارداری روز پنج شنبه 10 مهرماه جاری در سالن سعدی برج میلاد برگزار می شود و دارای 6 امتیاز بازآموزی برای متخصصین قلب، داخلی و متخصصین بیماریهای زنان و مامایی است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۰۴/۰۹ 360 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟