بهترین روش برای تولد نوزاد سالم

۲-۲۴۸٫jpg

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران گفت: با انجام مشاوره های قبل از بارداری می توان با کنترل سلامت مادر یک بارداری موفق و در نتیجه تولد نوزادی سالم را شاهد بود .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر فاطمه سروی اظهار داشت : برای اینکه خانمها در طول بارداری از سلامتی کامل برخوردار بوده و همچنین زایمان موفقی داشته باشند لازم است حداقل سه ماه قبل از بارداری با مراجعه به متخصصین زنان و مامایی از مشاوره های قبل از بارداری استفاده کنند.

وی گفت : مادران لازم است در یک وضعیت خوب وارد فاز بارداری شوند و در صورت ابتلا به بیماری می بایست در مراحل اولیه بیماری تحت کنترل قرار گیرند.

سروی شایعترین بیماریهایی را که منجر به مرگ و میرمادران باردار و نوزادان می شود، بیماریهای زمینه ای شامل بیماریهای قلبی، دیابت و فشار خون بالا، بیماریهای روماتیسمی، نارساییهای کلیوی برشمرد و افزود: در میان بیماریهای ذکر شده بیشترین عامل مرگ و میر مشکلات قلبی است که لازم است قبل از بارداری شناسایی شود و در بسیاری از موارد ممکن است ممنوعیت حاملگی وجود داشته باشد و در مواردی که مادران دارای فشار خون مزمن و دیابت کنترل نشده، حامله شوند ناهنجاریهای جنینی و عوارض حاملگی افزایش می یابد.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اینگونه مشاوره های بیش از بارداری و در حین دوران بارداری می تواند والدین و جامعه را از هزینه های سنگین تحمیل شده که در اثر بی توجهی و تولد نوزاد نارس ایجاد می شود، بدور نگهداشته و منجر به تضمین سلامت مادر و نوزاد پس از دوره بارداری شود.

چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران از 22 تا 25 مهرماه 93 در سالن همایشهای رازی تهران برگزار می شود.

بهترین روش برای تولد نوزاد سالم

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان ترکهای بارداریبیمارستان ناباروری یزدحاملگی شیر به شیرخوردن در بارداریخوردن هویج بارداریسقط جنین با پیازسونوگرافی بارداری هفته به هفتهدرمان ویار بارداری طب سنتیروش سقط جنین سنتیبارداری هفته به هفته در نی نی بانقرص ضد حاملگی باعث نازایی میشودهزینه ی آزمایش خون بارداریحاملگی اخر هفتهزایمان بریچدرمان سردرد حاملگیهفته 40 بارداریخوردن انبه در بارداریخانم باردارزن باردار 4 ماههخوردن برنج در حاملگیزایمان راحت وبدون دردآزمایش حاملگی بعد از انتقال جنینبارداری راحتیک هفته بارداری چند روز استراههای سقط جنین 1 ماهحاملگی بعد از زایمانزایمان ترمدلیل ناباروری ثانویهمصرف مسکن در زمان حاملگیهفته 22 بارداری ماه چندم استبارداری بعد از پریودهفته سی رسوم بارداریجنین سقط شده دوماههتست ناباروریعلل سقط جنین در 5 ماهگیسن حاملگی زنانرابطه ناباروری با مصرف قلیانحاملگی و نزدیکیبارداری پرسش و پاسخدرمان عطش حاملگی

نی نی سرچ