چند توصیه برای جلوگیری از یبوست در نوزادان

۱-۲۴۸٫jpg

دکتر عباس شکری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه علوم پزشکی تهران گفت: یبوست در دوران نوزادی که یک تا دو ماه اول تولد است، بیشتر به دلیل عدم توجه به تغذیه با شیرمادر و تغذیه از شیر گاو یا شیر خشک است. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند روزی 3 تا 4 نوبت دفع مدفوع دارند.

این متخصص اطفال تصریح کرد: شیر مادر بهترین تغذیه نوزاد است که منجر به بهتر کار کردن شکم نوزاد می‌شود. البته نحوه کارکردن شکم نوزاد به نوع تغذیه مادر نیز بستگی دارد. بنابراین مصرف سالاد و سبزیجات برای مادران شیرده توصیه می‌شود؛ چراکه این امر سبب می‌شود نوزاد نیز با مصرف شیر مادر روزی 5 تا 6 مرتبه دفع مدفوع داشته باشد که البته این موضوع نشان از اسهال نیست.

وی یادآور شد: استفاده بیشتر از پروتئین و گوشت و مصرف کمتر سبزیجات از سوی مادران شیرده منجر به آن می‌شود که نوزادان آنها هر دو روز یکبار دفع مدفوع داشته باشند که البته این نیز نشان از یبوست نیست.

چند توصیه برای جلوگیری از یبوست در نوزادان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری هفته به هفته 12روز 50 بارداریهفته نهم حاملگی و خونریزیباردار کردن زنسقط جنین بدون خونریزیکاندوم تاخیری یا اسپریدرمان ترشحات حاملگیقرص ضد بارداری سریعبارداری صرعآزمایش های هفته 28 بارداریدر بارداری به پشت خوابیدنزایمان مرد باردارخوردن کلسیم در بارداریزایمان های طبیعیزایمان با هیپنوتیزمبیمارستان صارم زایمان بدون دردهفته ی 4 حاملگیباردار شدنباربی باردار بازیسقط جنین با لونژیلباردار شدن دوقلوخوردن نمک در حاملگیمرخصی 9 ماهه زایمانخوردن خرما در اوایل بارداریآزمایش بارداری غربالگریآزمایشهای غربالگری بارداریبارداری از پشتدلایل نازایی خانم هابارداری گلاببارداری لک بینیقرص ضد بارداری با کاندومکی حاملگی مشخص می شودبارداری بدون علائمباردار مردهفته ی34 بارداریبارداری هفته به عفتهروش درمان مسمومیت حاملگیسقط جنین در 3 ماه اولدرمان سردرد زنان باردارعکس کاندوم زنانه و مردانه

نی نی سرچ