معاونت امور زنان افزایش مرخصی زایمان را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کند

۲-۱۷۳٫jpg

شهلا میر گلو بیات در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا کنون در جلساتی که با معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری داشتیم گزارش مکتوبی در خصوص عملکرد این معاونت به فراکسیون زنان ارائه نشده است و تنها در حد نامه و پیگیری امور بوده است.
وی با انتقاد از اینکه طرح‌هایی مانند بیمه زنان خانه‌دار هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است، گفت: در دولت‌های گذشته نیز طرح‌ها و قوانین خوبی مدون شده بود که متأسفانه هیچکدام وارد فاز اجرایی نشد و نباید طرح‌ها و قوانین در حوزه زنان با تغییر دولت‌ها بر زمین بماند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس همچنین به قانون افزایش مرخصی زایمان مادران شاغل اشاره کرد و گفت: ایرادی که شورای نگهبان بر این قانون وارد کرده است کاملا به جا و درست است چرا که اجرای چنین مواردی نیازمند قانون دائم و همیشگی است و ما هم اکنون منتظر هستیم تا معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری تصمیم خود را در این زمینه اعلام کند چرا که هم اکنون که دستگاه ها مجاز شده‌اند به صورت اختیاری آن را انجام می‌دهند به عنوان مثال وزارت آموزش و پرورش تا کنون انجام این قانون را نپذیرفته است.

میرگلوبیات ادامه داد: معاونت امور زنان ریاست جمهوری می‌تواند در صورتی‌که بخواهد با تغییر کلمه «مجاز» به «مکلف» در لایحه جدید دستگاه‌ها را موظف به انجام این کار کند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۷ 302 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟