10 درصد سقط جنین ها مجوز پزشک قانونی دارد

۱۱-۱۳۰٫jpg

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «دکتر فخرالسادات امامی» روز دوشنبه در نشست آموزشی رویکردهای دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس در برنامه های سلامت باروری برای ارتقای نرخ باروری کل افزود: آمارها نشان داده که 50 درصد سقط های جنین، دلیل پزشکی نداشته، و در صورتیکه بازنگری کلی روی سیاست های سلامت صورت گیرد می توان نسبت به کاهش آمار سقط جنین در کشور اقدام کرد.
براساس آمارها در سال گذشته 220 هزار سقط جنین در ایران صورت گرفته است.

امامی به کاهش 17 درصدی ازدواج و افزایش 30 درصدی طلاق اشاره کرد و گفت: نسبت ازدواج به طلاق در کشور 6.1 درصد است اما این رقم در تهران 3.2 درصد است.

وی به مشکلات عدیده در این زمینه اشاره کرد و افزود: بطور قطع کاهش میزان باروری نیز در این راستا تحت تاثیر قرار می گیرد، بطوریکه اکنون میزان باروری کل در کشور به 1.8 فرزند برای یک مادر ایرانی رسیده است.

مشاور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: افزایش سن ازدواج و طلاق می تواند تاثیر زیادی در کاهش نرخ باروری در جامعه ایران داشته باشد که باید با فراهم کردن تسهیلات علاوه بر کاهش سن ازدواج تعداد افراد مجرد را نیز کاهش داده تا تاثیر آن را روی باروری کلی مشاهده کنیم.

وی به موضوع ناباروری در جامعه ایران نیز اشاره کرد و افزود: در این زمینه باید بازنگری جدی روی موضوع بیمه صورت گیرد، زیرا اکنون افراد نابارور هزینه های خود را به صورت آزاد پرداخت می کنند.

مشاور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران به تامین خدمات رفاهی سلامت مادر و کودک در سازمان های مختلف اشاره کرد و گفت: در بحث مرخصی زایمان، نحوه مدیریت آن در ادارات مختلف متفاوت است، بطوریکه بعضی ادارات این موضوع را قبول داشته و برخی دیگر قبول ندارند که در صورت هماهنگ شدن، ایمنی نسبی در گروه مادران باردار در ادارات ایجاد می شود.

امامی با بیان اینکه باید بگونه ای رفتار شود که افراد خانواده تعداد فرزندان را خود انتخاب کنند گفت: نباید به اجبار و براساس شرایط اجتماعی و اقتصادی خانواده ها را مجبور به این کار کرد.

وی در ادامه به سیاست های کلی جمعیت توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: باید یک برنامه استراتژیک با اهداف کوتاه و بلندمدت داشته باشیم تا بتوانیم این سیاست ها را در استان های مختلف پیاده کنیم.

10 درصد سقط جنین ها مجوز پزشک قانونی دارد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

 1. اعظم

  اسمهای پسر که به محمد مهدی بیاد

  نوشته شده در ۹۵/۰۹/۱۴
 2. ناشناس

  طاها

  نوشته شده در ۹۵/۰۸/۲۳
 3. ناشناس

  اسم پسر به دانیال بیاد

  نوشته شده در ۹۵/۰۸/۱۲
 4. ناشناس

  اسم دختر که مهدی بیاد

  نوشته شده در ۹۵/۰۷/۲۷
 5. سارا

  اسمی که به محدثه و محمد جواد بیاد، مهدیس خوبه به نظرم.

  نوشته شده در ۹۵/۰۷/۱۹
 6. ناشناس

  اسم پسر ک ب بنیامین بیاد

  نوشته شده در ۹۵/۰۷/۱۴
 7. ناشناس

  درمورد؟

  نوشته شده در ۹۵/۰۷/۰۹
 8. ناشناس

  اسم دختر و پسر که به پریسا و معین بیاد

  نوشته شده در ۹۵/۰۷/۰۹
 9. حمید

  اسمی ک به حمید بیاد

  نوشته شده در ۹۵/۰۶/۳۰
 10. ساره

  اسم پسری که به دیانا بیاد دانیال است

  نوشته شده در ۹۵/۰۶/۰۹

نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 16 بارداری و جنسیتزایمان نوزاد با پالاپاروسکوپی ناباروریآزمایشات حین بارداریزایمان خانمسن بارداری زنانمرکز ناباروری جهاد دانشگاهی تهرانسقط جنین در هفته هفتم بارداریهفته بارداری 18افسردگی ناباروریآزمایش غربالگری در باردارینخوردن اب در بارداریحلوا حاملگیاسهال در بارداریراههای حاملگیحاملگی در دوران شیردهیبارداری صرعزن باردار در فال قهوهخوردن سیر در حاملگی ضرر داردبارداری خارج از رحم چگونه است؟دلیل ناباروری زنانحاملگی جدول چینیحاملگی تیروئیدهفته 39 بارداری کودک آکافصلنامه نازایینخوردن اسیدفولیک در حاملگیخاطرات بارداری و زایمانمصرف کندر قبل از بارداریزایمان وحشتناکآزمایش هورمون قبل از باردارییوگای حاملگی در تهرانحاملگی فاطما گلبارداری گلابیوضعیت جنین هفته به هفته بارداریتست بارداری قبل از قاعدگیعلائم بارداری 2 قلوسقط جنین با گیاهانبارداری ترشحبارداری هفته به هفته هفته دومدرمان افت فشار حاملگی

نی نی سرچ