مواد شیمیایی موجود در هوا منجر به بروز اوتیسم در جنین می شود

۲-۱۵۱٫jpg

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، کارشناسان هشدار می‌دهند، مواد شیمیایی موجود در هوا مانند آلودگی هوا، اسپری‌های افشانه، خوشبوکننده‌ها و مواد شیمیایی متصاعد شده از کارخانه‌ها می‌توانند منجر به بروز بیماری‌ اوتیسم در نوزادان بدنیا نیامده شوند.
گفتنی است، بر اساس جدیدترین تحقیقات کارشناسان دانشگاه کالیفرنیا بر روی هزار زن باردار مواد شیمیایی می‌تواند باعث تاثیرات مخرب در هنگام توسعه‌ی مغز جنین شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، زنانی که در مجاورت نزدیک با مواد شیمیایی و انواع آفت‌کش‌ها دارند تا 3 برابر بیشتر احتمال دارد که صاحب فرزندی مبتلا به اوتیسم به نسبت سایر افراد شوند.

کارشناسان حتی زندگی در مزارع که در آن از آفت‌کش‌های صنعتی و زراعی استفاده می‌شود را برای ابتلای کودکان به بیماری اوتیسم موثر می‌دانند و عنوان می‌دارند که تنها آلودگی‌ هوای شهری مسبب ابتلای نوزادان به بیماری‌ اوتیسم نیست.

پژوهشگران بویژه هشدار می‌دهند، در معرض آفت‌کش‌های شیمیایی واقع شدن در 3 ماهه آخر بارداری می‌تواند بسیار برای سلامت نوزاد خطرناک باشد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۵ 235 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟