مسئله ای مهم درباره سلامتی که قبل از بارداری باید بدانید

۶-۲۴۸٫jpg

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران،ورزش نکردن زنان در دوران فبل از بارداری تا هفت برابر خطر دیابت را افزایش می دهد.
یک مطالعه جدید که این هفته در مجله JAMA داخلی منتشر شده نشان می دهد که هر ساعت فعالیت متوسط ​​(مانند پیاده روی یا باغبانی) در هر هفته خطر ابتلا زنان به دیابت نوع 2 را 9 درصد کاهش می دهد. زنانی که 2.5 ساعت یا بیشتر فعالیت متوسط و رژیم هفتگی دارند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 47٪ کاهش می یابد.

بررسی ها نشان می دهند، حدود یک سوم از تمام زنانی که باردار می شوند به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند ودیابت نوع 2 شایعترین نوع دیابت است، و زمانی اتفاق می افتد که بدن انسولین لازم را تولید نمی کند و گلوکز بدن دچار اختلال می شود.

در این مطالعه 116671 نفر بین سنین 25 و 44 بیش از 10 سال مورد بررسی قرار داده شدند و پزشکان دریافتند زنانی که بعد از دیابت حاملگی فعالیت جسمانی خود را افزایش دادند دیابت نوع 2 به آرامی در آن ها از بین رفته است.

بسیاری از دارو ها از جمله متفورمین می تواند به زنان باردار کمک کندخطر ابتلا به دیابت را مدیریت کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۴ 281 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟