چرا خوردن موز در بارداری بسیار توصیه می شود

۱-۱۱۰٫jpg

در طول دوران بارداری، خوردن غذاهای غنی از پتاسیم مانند موز، می تواند به کاهش تورم ناشی از بارداری در اندام ها کمک کند. گرفتگی عضلات پا، یکی از علائم ناخوشایند دوران بارداری است که ، ممکن است با افزایش مصرف غذاهای غنی از پتاسیم، از بین برود. علاوه بر این، ویتامین B6 موجود در موز برای کمک به تسکین بیماری صبحگاهی موثر است.
موز از جمله مواد غذایی مفید برای حفظ سلامتی زنان باردار و ضروری در شکل گیری اندام های جنین است.

این ماده غذایی حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین «ب ۶»، «ب ۱۲» و مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم است.

تکامل سیستم عصبی جنین، تشکیل گلبول های قرمز خون و رشد مغزی جنین وابسته به دریافت مقادیر کافی از ویتامین «ب۶» در دوران بارداری است.

مطابق با تحقیقات انجام شده، مصرف روزانه این ماده غذایی در دوران بارداری، احتمال ابتلا به سرگیجه و حالت تهوع را بویژه در سه ماه نخست بارداری، کاهش می دهد. شکل گیری و استحکام اسکلت بدن جنین، پیشگیری از افزایش فشار خون بارداری و کاهش خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان از دیگر خواص مصرف موز در دوران بارداری است. انقباض ماهیچه ای یکی از مشکلات شایع زنان در دوران بارداری بوده و مطابق با مطالعات انجام شده مصرف موز در کاهش احتمال وقوع اسپاسم عضلانی مؤثر است.

چرا خوردن موز در بارداری بسیار توصیه می شود

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زایمان اسان وراحتدرمان کیست با قرص ضد بارداریآزمایشات لازم بارداریزایمان در منزلتغذیه در هفته 4 بارداریآیا قرص ضد بارداری چاق کننده است؟هفته ی 36 باردارینه ماه بارداری هفته به هفتهبارداری و آزمایش خونزایمان در هفته 34آزمایش خون حاملگی هزینهبارداری چای سبزدرمان خارش شدید حاملگیتست بارداری رایگانبارداری هفته به هفته اندرویدخوردن جگر بارداریهفته بارداری را چگونه محاسبه کنیمزن باردار چه بخورددرمان گیاهی لک بارداریفهمیدن هفته بارداریمصرف سیگار قبل از حاملگیبارداری در سن 50 سالگی2 هفتگی حاملگیبرنامه غذایی هفته به هفته دوران بارداریسقط جنین مردهتست بارداری زنانزایمان گاو اپاراتحاملگی بعد از سقطتست بارداری ادراریمصرف کلوتریمازول در بارداریدرمان ورم بارداریچگونه باردارشو معوارض قرص ضد بارداری شیردهیزما ن حاملگیآزمایش پلاکت خون در بارداریدرمان درد شکم بارداریدانستنیهای ماه 5 بارداریفیبروم نازاییحاملگی عرق کاسنیزایمان مولی

نی نی سرچ