یوگا،‌ ورزش مناسب زنان باردار

۲-۲۲۸٫jpg

شیرین احترامی متخصص زنان و زایمان گفت: زنانی که در دوره بارداری خود از نوعی اضطراب یا افسردگی رنج می‌برند، هنگام تولد، وزن نوزادشان در مقایسه با زنانی که در چنین وضعیتی نبوده‌اند، وزن کمتری دارند.
وی ادامه داد: لازم است مادران باردار در این دوران خود را از اضطراب دور کرده و با مراقبت‌های روحی و روانی قبل و بعد از زایمان از بروز اختلال کم وزنی نوزاد، هنگام تولد که از مهمترین عوامل تهدید کننده سلامت نوزاد است پیشگیری کنند.

احترامی توصیه کرد: بهتر است مادرانی که در دوره بارداری خود دچار استرس و اضطراب هستند در کلاسهای آموزش والدین و زایمان شرکت کنند تا اطلاعات لازم و کافی در این رابطه کسب کنند با کسب این اطلاعات تا حدودی استرس و اضطراب آنها در خصوص زایمان کاهش می‌یابد.
وی در پایان اظهار داشت: علاوه بر کلاسهای آموزش تکنیک‌های آرام بخشی مانند یوگا را فرا گیرند تا به این ترتیب تا حدودی از اضطراب خود بکاهند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۴ 285 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟