خانم‌های باردار روزه نگیرند

۹-۲۴۸٫jpg

پروین همتی متخصص زنان گفت: هنگام روزه گرفتن به دلیل اینکه افراد مدت زمان زیادی غذا نمی‌خورند موادی به نام کتون در خون بالا می‌رود که در اصطلاح کتونومی ایجاد می‌کند که این اتفاق برای خانم‌های باردار نیز می‌افتد و می‌تواند روی هوش جنین تأثیر بگذارد.
وی افزود: بهتر است وعده‌های غذایی خود را به هم نزدیک سازد با گلوکز خون او تغییر پیدا نکند زیرا هنگامی که گلوکز خون پایین می‌آید احتمال تخریب سلولهای مغزی افزایش می‌یابد.
همتی تصریح کرد: روزه گرفتن بستگی به شرایط جسمی و بدنی هر فردی دارد. بعضی از خانم‌ها روزه می‌گیرند اما نه حال بدی پیدا می‌کنند و نه دچار افت قندخون می‌شوند در نتیجه این افراد می‌توانند روزه بگیرند اما خانم‌هایی که واقعا دچار ضعف و لرزش می‌شوند و علائم واضح کمبود قندخون را نشان می‌دهند نباید روزه بگیرند. همچنین زنانی که به بیماریهایی مانند فشار خون بالا، دیابت و کم خونی مبتلا هستند بهتر است روزه نگیرند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۴ 292 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟