مادران مسن‌تر عمر طولانی‌تری دارند

۳-۲۴۸٫jpg

دکتر «توماس پرلز» از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون در توضیح نتیجه این مطالعه گفت: مادران مسن‌تر عمر طولانی‌تری دارند و این ارتباط اتفاقی نیست چون طبق بررسی‌ها، احتمالا همان ژن‌هایی که زنان را قادر می‌سازند بدون مصرف داروهای باروری در سنین بالا باردار شوند، روند پیر شدن را نیز در آنها کندتر کرده و خطر ابتلا به بیماری‌ها را در این زنان کاهش می‌دهند.
دکتر توماس پرلز همچنین اظهار داشت: توانایی طبیعی زنان برای آن که در سنین بالاتر باردار شوند نشان می‌دهد در این زنان دستگاه تولیدمثل با سرعت پایینی، پیر شده و کارآیی خود را از دست می‌دهد.
در این بررسی اطلاعات مربوط به 551 خانواده مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد زنانی که پس از سن 33 سالگی صاحب فرزند شده‌اند نسبت به زنانی که آخرین فرزند آنان پیش از 30 سالگی به دنیا آمده‌، عمر طولانی‌تری داشته‌اند. همچنین زنانی که پس از 40 سالگی زایمان می‌کنند، چهار برابر بیش از مادران جوان‌تر احتمال دارد تا سن 100 سالگی عمر کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پرلز همچنین تاکید کرد: البته نتایج این مطالعه به این مفهوم نیست که زنان به امید داشتن عمر طولانی‌تر، باردار شدن را به تعویق اندازند چون بی‌تردید عوامل چندگانه در این زمینه اثرگذار هستند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۰۴ 280 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟