مجله بارداری در شبکه دو سیما

۹-۲۴۸٫jpg

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، مریم آهنگری با اعلام این خبر گفت: این برنامه متشکل از بخش های مختلفی است که در زمینه‌های مختلف و متنوع، پاسخگوی سؤالات و نیازهای بانوان کشورمان خواهد بود.
بخشهای این برنامه به این شرح هستند: بخش «بلوغ» که بخش دخترانه این برنامه است، به آمادگی های پیش از بلوغ و آشنایی خانواده ها با این دوران می پردازد که این هفته میزبان خانم دکتر زهره کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص بهداشت باروری است و پیرامون بلوغ زودرس و دیررس مطالبی را برای خانواده ها بیان می کنند.

در بخش «مادرانه» خانم لیلا هادی پور کارشناس ارشد مامایی اداره سلامت مادران وزارت بهداشت با اشاره به آزمایش های قبل از بارداری به قراردادهای کشوری که وزارت بهداشت برای بانوان اعلام کرده، اشاره می کند.

بخش «پرونده» این هفته هم با حضور خانم لیلا علوی کارشناس ارشد مامایی در مورد مامای همراه در بیمارستان مطالب جالبی را بازگو می کند.

وی خاطرنشان کرد: بخش «نسل پاک» هم با حضور استاد آقاصمدی در هر قسمت قصد دارد به یکی از آداب و رسومی که لازم است پدر و مادر بجای آورند تا یک نسل پاک داشته باشند، اشاره می کند.

در بخش «پروانگی» هم که یک آیتم حسی است، نحوه بغل کردن نوزاد را برای نخستین بار توسط پدرش نشان می دهد. نوزادی که هنوز مادرش هم او را ندیده است. در این آیتم نحوه درست بغل کردن نوزاد توسط پرستار بیمارستان به پدر نوزاد آموزش داده می شود.

بخش «پدرانه» هم که تنها بخش مردانه این برنامه است، یک آیتم روانشناسی است که با حضور دکتر مهران سرداری پور به مباحثی که مردان باید به آنها توجه کنند می پردازد. این هفته به تعیین جنسیت فرزند و توافق والدین قبل از متولد شدن نوزاد می پردازد که با ورود نوزاد تازه متولد شده خانواده ها درگیر جنسیت بچه و اختلاف نشوند.

از دیگر آیتم های جذاب و جالب این هفته برنامه «مجله بارداری» می توان به آیتم زاده شدن منوچهر در شاهنامه اشاره کرد که یک دختر بچه با لباس محلی به خواندن آن بخش شاهنامه می پردازد که در تاریخ باستان ایرانیان هم توجه به شرایط روحی و روانی مادر قبل از تولد فرزند و در حین بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده تا آنجا که شخصیت جوانمرد منوچهر که در شاهنامه به آن اشاره شده، نشان از روان آرام و شرایط آرام محیطی مادرش بوده که در زمان بارداری منوچهر آن را تجربه کرده بود و در واقع بدین ترتیب به اصالت تربیتی در شاهنامه اشاره می شود.

«مجله بارداری» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما با اجرای خانم رؤیا سادات حسینی و تهیه کنندگی مریم آهنگری است که چهارمین قسمت آن پنجشنبه 29 خرداد ساعت 10:50 به روی آنتن شبکه دو می رود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۰۳ 548 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟