در دوران بارداری بعد از سونوگرافی استراحت مطلق کنید!

۳-۱۳۳٫jpg

دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی هزاران داوطلب دریافتند که سونوگرافی باعث میزان جنب و جوش و تحرک بیش از حد تا ساعت‌های طولانی در جنین می‌شود که این فعالیت‌ها منجر به خطر افتادن جان مادر و جنین می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، میزان حرکت جریان خون در بدن مادر و جنین نصف می‌شود و از این رو مادر احساس خستگی و کسالت زیادی خواهد داشت.

گفتنی است، استراحت مطلق یکی از کار‌هایی است که بعد از انجام هر سونوگرافی برای مادران ضروری است و مادران در مطب حتما باید 20 دقیقه استراحت کنند و در منزل نیز اطرافیان باید مراقبت ویژه ای از آن ها داشته باشند.

سونوگرافی‌ها بیش از 3 بار در دوران بارداری، بدن مادران را مستعد به تشکیل لخته می‌کند و گاهی حتی باعث سقط جنین نیز می‌شود و از نظر علمی حتی استراحت بیش از حد نیز معمولا بعد از سونوگرافی باعث سکته مغزی و کند شدن جریان خون به قلب مادر می‌شود از این رو استراحت مادران باید از قوانین کلی برخوردار باشد و نباید آن ها بی تحرکی را بهانه خود قرار دهند.

در دوران بارداری بعد از سونوگرافی استراحت مطلق کنید!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

تست ژنتیک حاملگیتست غربالگیری بارداریاطلاعات در مورد حاملگی هفته به هفتهدرمان حاملگی خارج رحمجرم سقط جنینآزمایش پیش بارداریقرص ضد بارداری بعد از حاملگیدرمان عدم بارداریسونوگرافی در هفته 7 بارداریکاندوم پوست پیازینخوردن اب در بارداریزایمان تاریخکاندوم با طعم اناردرمان رفلکس حاملگیآزمایش ناهنجاری حاملگیدرمان سردردهای بارداریبارداری هفته به هفته دهمحاملگی دوم دونگیدرمان ترک بارداریبارداری کهیرحاملگی رازیانهقرص ضد بارداری و ریزش مودلیل ناباروری چیستزایمان در هفته 30 بارداریبیمه طلایی ناباروریازمایش ژنتیک بارداریبارداری گلابتست حاملگی در منزلتبریک باردار شدندرمان خانگی یبوست حاملگیخوردن ماهی در حاملگیدرمان گیاهی لک حاملگیسقط جنین تا چند ماهگی گناه نداردحاملگی گلودردبرنامه غذایی هفته 6 بارداریزایمان اول سزارین دوم طبیعیحاملگی با ذخیره تخمدان کمهفته بارداری را چگونه محاسبه کنیمآزمایش پیش حاملگیحاملگی تغذیه مناسب

نی نی سرچ