مشکلات‌تنفسی در کمین نوزادانِ مادران چاق

۱-۶۲٫jpg

دکتر «ماری بلومبرگ» از دانشگاه لینکوپینگِ سوئد که در این بررسی مشارکت نداشته،‌ گفت: اضافه وزن در مادران با برخی مشکلات در دوران بارداری و هنگام وضع حمل مرتبط است اما مکانیزم اصلی آن به طور کامل شناخته نشده است.

در این بررسی متخصصان، سوابق پزشکی بیش از 1.7 میلیون نوزاد را که بین سال‌های 1992 و 2010 میلادی در سوئد به دنیا آمده‌اند ارزیابی کردند. همچنین اطلاعات مرتبط با وزن و قد مادران این نوزادان در اوایل دوران بارداری و همچنین مشکلات جسم و وضعیت سلامت هر نوزاد بررسی شد. علاوه بر این میزان ضربان قلب،‌ تنفس، حجم ماهیچه، و رنگ پوست نوزادان نیز مورد مطالعه قرار گرفت.

به گفته متخصصان در مقایسه با نوزادانی که از مادرانی با وزن سالم و طبیعی متولد شده بودند، نوزادان متولد شده از مادران چاق، بیشتر در معرض مشکلات تنفسی هستند که دلیل اصلی آن کمبود اکسیژن است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، همچنین این مطالعه نشان داد احتمال تشنج نوزادانِ مادران چاق نیز افزایش می‌یابد به طوری که نوزادانی که از مادران بسیار چاق متولد شده‌اند دو برابر بیش از نوزادان دیگر احتمال دارد دچار تشنج شوند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۰۲ 265 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟