روش باورنکردنی پزشکان برای نجات یک نوازد نارس

۱-۲۲۴٫jpg

به گزارش ایرنا از دیلی میل، پزشکان انگلیسی «ایمیلی کریسی» 16 هفته زودتر از موعد به دنیا امده بود در یک کیسه پلاستیکی شبیه کیسه ساندویج که در مغازه ها به فروش می رود، قرار دادند تا جان وی را نجات دهند.

دکتر اندرو گالری متخصص اطفال درمانگاه سلطنتی ادینبورگ که ایمیلی در آنجا به دنیا امده بود، می گوید: این یک روش باورنکردنی است؛ نوزادانی که در این سن به دنیا می آیند به سرعت دمای بدن خود را از دست می دهند و کیسه پلاستیک شبیه یک محیط کوچک عمل می کند و گرمایی شبیه رحم مادر را برای نوازد فراهم می کند.

وی افزود: نوزادی در این سن را نمی توان در انکوباتور قرار داد زیرا انکوباتور برای نوزادان کامل طراحی شده است.

این هفته به والدین ایمیلی گفته شد که در تاریخ 16 ژوئن یعنی زمانی که ایمیلی قرار بود به دنیا بیاید می توانند وی را به خانه ببرند.

طبق آمار اخیر انگلیس نوزادانی که در هفته 24 بارداری به دنیا می آیند شانس زنده ماندن آنها میان 42 تا 46 درصد است.

این نوزادان به اندازه زیادی مستعد از دست دادن دمای بدن هستند بنابراین پزشکان آنها را در کیسه های پلاستیکی شبیه کیسه ساندویچ قرار می دهند تا جلوی مرگ ناشی از هیپوترمی (افت دمای بدن) آنها را بگیرند.

ایمیلی در هنگام تولد اندکی بیش از یک پوند (453 گرم ) وزن داشت اما اکنون پس از سپری کردن سه ماه در کیسه پلاستیکی شبیه کیسه ساندویچ حدود دو کیلوگرم وزن دارد.

روش باورنکردنی پزشکان برای نجات یک نوازد نارس

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

حاملگی در دوران شیردهیبارداری هفته به هفته 35بارداری در زمان پریودبارداری راحتهفته بارداری تهوعباردار شدن زن 80 سالهباردار شدن زن توسط مردبهترین راه درمان تهوع بارداریبارداری تپش قلبیک هفته اخر بارداریعلائم باردار بودنخوردن فلفل در زمان بارداریحاملگی از پشتهفته ی 4 حاملگیبارداری هفته به قفتهدرمان ویار بارداری طب سنتیضعف حاملگیزایمان چند ساعت طول میکشدحاملگی زنجبیلتغذیه در هفته 5 بارداریافزایش وزن با قرص ضد حاملگیعلائم هفته 5 بارداریفتق ناباروریزایمان ودردفصلنامه نازاییآزمایش حاملگی و ناشتاقصد حاملگی دارمحاملگی و ورزشدرد در هفته 4 بارداریبارداری با فولیکول 8خونریزی در هفته 8 باردارییوگای بارداری در اصفهانسقط جنین لخته خونهفته 28 بارداری یعنی چند ماهگیتست ناباروری مردانمصرف هلودر بارداریقصد بارداریسقط جنین مبتلا به سندروم داونقرص های ضد بارداری ldزایمان سزارین با بی حسی

نی نی سرچ