آپنه‌خواب و افزایش خطر مرگ در دوران بارداری

۸-۲۴۸٫jpg

افراد مبتلا به عارضه آپنه خواب در مدت زمان خوابیدن دچار وقفه‌های متعدد تنفسی می‌شوند. متخصصان دانشگاه فلوریدای جنوبی در این مطالعه دریافتند: آپنه خواب با تشدید آن دسته از اختلالات و مشکلات جدی پزشکی در دوران بارداری مرتبط است که بیشتر آنها از عوامل اصلی مرگ و میر مادران و نوزادان هستند. این تیم تحقیقاتی اطلاعات 55 میلیون زن را که در فاصله سال‌های 1998 تا 2009 میلادی باردار بودند یا در بیمارستان‌های آمریکا وضع حمل کرده بودند مورد بررسی قرار دادند.

دکتر «جودت لوئیس»، محقق ارشد این مطالعه گفت: انتظار نداشتیم چنین تفاوتی را در میزان مرگ و میر زنان باردار مبتلا به آپنه و زنان بارداری که به این اختلال مبتلا نبودند مشاهده کنیم. هرچند در این بررسی رابطه بین آپنه خواب و افزایش خطر مرگ ناشی از آن در دوره بارداری مشاهده شد اما ارتباط علت – معلولی آن تایید نشده است.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، دکتر لوئیس همچنین اظهار داشت: نتایج مطالعه ما نشان می‌دهد که آپنه خواب ممکن است نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد و لازم است پزشکان با تشخیص به موقع این عارضه در زنان جوانی که در سن باروری هستند، پیش از بارداری آن را درمان کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۴/۰۱ 291 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟