خانم‌های باردار دیابتی می‌شوند اگر…

۴-۱۳۴٫jpg

دکتر جواد بهجتی متخصص غدد، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در زمان بارداری قند خون خانم ها باید در حد نرمال کنترل شود . دیابت بارداری معمولا در ماه 4‌ تا 5 بارداری پیدا می‌شود باردار شدن به تنهایی، علت بروز دیابت بارداری نیست.

وی افزود: خانمهایی که زمینه ژنتیکی دیابت نوع 2 دارند، افزایش وزن زیاد در دوران بارداری، سن بالا در زمان باردار شدن خانم‌هایی که سابقه ماکروزومی یعنی نوزاد با وزن بالای 4 کیلوگرم دارند، مستعد ابتلا به دیابت بارداری هستند.

دکتر بهجتی ادامه داد: کنترل دیابت بارداری بسیار با اهمیت است. در صورت عدم درمان دیابت بارداری و افزایش قند خون مادر و به همراه آن جنین، باعث بروز مشکلات ژنتیکی در جنین، بیماریهایی قلبی و مادر زادی در جنین و در موارد شدیدتر افزایش قند خون و سقط جنین را به همراه دارد.

وی در پایان گفت: بسیار لازم و ضروری است که خانم‌ها در دوران بارداری تحت معاینات دقیق ماهیانه قرار گیرند و هر گونه افزایش قند خون هر چقدر مختصر را جدی بگیرند.

خانم‌های باردار دیابتی می‌شوند اگر…

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۴/۰۱ 131 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش دیابت حاملگی چیستسایت ناباروری رشتحاملگی کمردردخوردن خاکشیر در اوایل بارداریزایمان اول سزارین دوم طبیعیسونوگرافی بارداری هفته به هفتهعلل سقط جنین در 5 ماهگیآزمایش بارداری مشکوکدرمان استرس قبل بارداریهفته 40 بارداری نی نی بانبارداری استرسبارداری بعد از زایمانحاملگی اضافه وزنهفته نامه بارداریحداکثر هفته بارداریمصرف عسل بارداریتست بارداری مشکوکدرمان شپش بارداریآزمایش هورمون قبل از باردارینخوردن اب در حاملگیخطرات حاملگیبارداری زعفرانمصرف خرمالودر بارداریزایمان در آب فیلمخوردن انار در بارداریبارداری روزهای هفتهزایمان کم دردمصرف شیردر بارداریآزمایش حاملگی مشکوکسقط جنین در 3 ماهه دومبارداری هفته به هفته اکا ایران4 هفتگی بارداریعوارض قرص ضد بارداری اورژانسیآزمایش هفته 18 بارداریبرنامه غذایی هفته به هفته حاملگیبارداری و تغذیهقرص ضد بارداری اورژانسی ال دیدوران بارداری هفته به هفته با عکسبارداری هفته به هفته 14بارداری پس از زایمان

نی نی سرچ