رنگ کردن مو در دوران بارداری

۶-۲۴۸٫jpg

هنگامی که موهای‌تان را رنگ می‌کنید، مقدار اندکی از رنگ ممکن است به پوست شما نفوذ کند. به طور کلی تصور نمی‌شود این رنگ زیانی برای جنین در حال رشد داشته باشد.

بررسی‌‌های معدودی به استفاده از رنگ مو در زنان پیش و در حین بارداری پرداخته‌اند. یک بررسی در سال 2005 بیانگر آن بود که رابطه ای میان استفاده از رنگ مو در بارداری و یک تومور مغزی در دوران کودکی به نام نوروبلاستوم وجود دارد- اما سایر تحقیقات نتوانستند این نتیجه را تایید کنند.

اغلب پژوهشگران می‌گویند نامحتمل است که استفاده مادر از رنگ مو پیش یا در حین بارداری به افزایش خطر تومورهای مغز در دوران کودکی بینجامد.

اگر درباره استفاده از رنگ مو در حین بارداری نگران هستید، با دکترتان در این باره مشورت کنید. دکترتان ممکن است به شما پیشنهاد کند استفاده از مواد شیمیایی روی موهای‌تان را به تاخیر بیندازید.

اگر تصمیم گرفته‌اید که در حین بارداری موهای‌تان را رنگ کنید، این احتیاطات را رعایت کنید:

هنگام استعمال رنگ دستکش بپوشید.
رنگ مو را با حداکثر سرعت ممکن به کار برید.
پس از استفاده از رنگ پوست سرتان را به طور کامل آب بکشید.

رنگ کردن مو در دوران بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

حاملگی تنگی نفسآزمایش بارداری قبل از پریودتست بارداری ب روش سنتیکلینیک های نازایی در تهرانهفته سی بارداریتست بارداری عسلزایمان مولیمصرف رازیانه برای بارداری3 ماهه آخر حاملگیسونوگرافی در هفته 8 بارداریخوردن لواشک بارداریسقط جنین یک ماهه با زعفرانزایمان در بیمارستان ضیائیانسونوگرافی در هفته 5 بارداریبارداری بدون دخول ممکن است؟لحظه زایمان زنانفیلم باردار شدن زنمصرف کم زعفران در بارداریتست بارداری خانکیخوردن کنجد در زمان حاملگیبارداری لباس شبخوردن گوجه در بارداری ضرر داردهفته 36 بارداری و زایماندرمان ویار حاملگیبارداری پرسش و پاسخباردار ن ن سا تمصرف خرمادردوران بارداریایا قرص ضد بارداری باعث لک صورت میشودلحظه زایمانحاملگی چند هفته استآزمایش های هفته 31 بارداریناخواسته باردار شدمخوردن غذا در بارداریجنین سقط شده در هفته پنجمعلایم سقط جنین در 6 هفتگیتفسیر آزمایش ژنتیک بارداریمصرف رانیتیدین در حاملگیخوردن نوشابه در زمان حاملگیبارداری در سن بالای 40 سالآزمایش هفته 15 بارداری

نی نی سرچ