فشار خون بالا در دوران بارداری سلامت قلب کودکان را به خطر می‌اندازد

۱-۱۶۹٫jpg

محققان انگلیسی معتقدند کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری فشار خون بالا داشته‌ باشند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌ فشار خون بالا و بیماری های قبلی-عروقی در سنین بزرگسالی هستند.

«پاول لیسون» محقق ارشد این مطالعه گفت: تشنج آبستنی یکی از اولین علائم هشدار دهنده به مادر و نوزاد است که در آینده به بیماری افزایش فشار خون بالا مبتلا خواهند شد.

به گفته «پاول لیسون»، فشار خون بالا می‌تواند عوارض دیگری همچون اختلال در کلیه، سکته قلبی و مغزی در فرد به وجود آورد.

به گزارش هلت دی، این تیم تحقیقاتی با بررسی 18 مطالعه که بین سال‌های 1948 تا 2011 میلادی انجام شده و در مورد عوامل موثر در ابتلا به بیماری‌ های قلبی در کودکان و نوجوانان صورت گرفته است، به این نتیجه رسیده‌اند.

فشار خون بالا در دوران بارداری سلامت قلب کودکان را به خطر می‌اندازد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

قرص ضد بارداری با کاندومسایت ناباروری رشتمصرف کندر در حاملگیکاندوم در واژنخوردن ترشی در اوایل بارداریازمایش ژنتیک بارداریطریق باردار شدنحالت تهوع در بارداریقرص ضد بارداری باعث نازایی میشوددیه سقط جنین 7 ماهههفته نهم حاملگی و خونریزیعوارض قرص ضد بارداری ldسقط جنین در هفته اول بارداریدرمان لک حاملگی صورتخودکشی با قرص ضد بارداریعکس آزمایش حاملگیبارداری هفته به هفته دهمهفته یازدهم بارداری فرزندحاملگی قندحاملگی 29 هفتهتغذیه در هفته 5 بارداریآزمایش عفونت بارداریدرمان خستگی بارداریآزمایش حاملگی سنتیزایمان ودرددرمان ویار شدید حاملگیایا سقط جنین گناه داردیبوست حاملگی در طب سنتیبارداری روش ivfبارداری فیبرومقند حاملگی نرمال3 ماهه آخر بارداریتاریخچه ی سقط جنینحاملگی و شیردهی همزمانخوردن 4 مغز در حاملگیزایمان اپیدورالبارداری و درد زیر شکمتست حاملگی ب روش سنتیکاندوم شیاردارعلایم سقط جنین در 6 هفتگی

نی نی سرچ