تاثیر دوران بارداری در سلامت دندان کودک

۵-۲۴۰٫jpg

از حدود ماه دوم بارداری جوانه های دندان های شیری کودک در داخل استخوان فک شکل می گیرند و این شکل گیری تا ماه های آخر بارداری ادامه می یابد.
این جراح دندانپزشک بر اهمیت تغذیه مادر در سه ماه اول بارداری در رشد و شکل گیری جوانه های دندانی کودک تاکید کرد و افزود: داشتن کودکی با دندان های قوی و سالم مستلزم رعایت بهداشت دهان و دندان و تغذیه کافی و سالم در دوران بارداری است.

** تاثیر فشارهای روحی مادر باردار بر تکامل دندانی

دکتر جوان بخت خاطر نشان کرد: فشارهای روحی، بیماری، داروها و موادی که مادر مصرف می کند بر رشد و تکامل دندان ها تاثیر گذار است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم و فسفر در دوران بارداری گفت: این دو عنصر موجب استحکام جوانه های دندانی جنین می شود.

این جراح دندان پزشک در پایان یادآور شد: خانم های باردار باید علاوه بر دندان ها مراقب لثه های خود باشند و با خوردن سبزیجات و میوه جات، ویتامین های مورد نیاز بدنشان را تامین کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۳/۳۱ 303 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟