مناسب ترین زمان استفاده از تست های بارداری خانگی

۸-۲۴۸٫jpg

این مسئله بستگی به این دارد که از چه تستی استفاده می کنید.تمامی تست ها مقدار hCG(گنادوتروپین جفتی انسان)،که به آن هورمون حاملگی هم گفته می شود را در بدن اندازه می گیرند.تست های خانگی مقدار این هورمون در ادرار را اندازه گیری می کنند.میزان حساسیت یک تست حاملگی بر اساس میلی واحد در هر میلی لیتر(mIU/ml) نوشته می شود و معمولا بین mIU/ml 10 تا mIU/ml40 است.هر چه این عدد کمتر باشد آن تست حساس تر است و زود تر می تواند بارداری را تشخیص دهد.

چنانچه خیلی زود اقدام به اندازه گیری کنید حتی یک تست دقیق و حساس هم ممکن است نتواند باردار بودن یا نبودن را مشخص کند زیرا ممکن است در آن زمان مقدار هورمون در ادرار شما هنوز بسیار کم باشد و بنابراین نتیجه تست منفی گزارش می شود در حالی که بعدها متوجه می شوید حامله بوده اید.بهترین زمان سنجش با تست های خانگی ،هنگامی است که تاریخ پریودتان بوده اما پریود نشده اید که معمولا حدود دو هفته بعد از تخمک گذاری است.

چه دلایل دیگری برای منفی شدن تست های خانگی وجود دارد؟

1- ممکن است اصلا باردار نباشید.

2- ممکن است تخمک گذاری تان دیرتر از موعدی که محاسبه کردید اتفاق افتاده باشد و هنوز در اوایل بارداری به سر می برید.

3- در 10% موارد حتی در زمانی که در بالا گفته شده است نتیجه تست منفی می شود که به دلیل کم بودن هورمون حتی در آن زمان است.چنانچه تستتان منفی بود اما همچنان پریود نشدید،سه روز بعد آن را تکرار کنید. شاید در آن زمان مقدار هورمون به حد قابل شناسائی برسد.

توجه داشته باشید که تست های خونی همیشه دقیق تر هستند و می توانند بارداری را از حدود شش تا هشت روز پس از تخمک گذاری تشخیص دهند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۳/۲۸ 308 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟