از بین رفتن ورم سینه و تهوع علامتی برای سقط جنین

۷-۱۳۰٫jpg

اگر جنین در هفته های اولیه بارداری به طور ناخواسته سقط شود، احتمال دارد خانم باردار از وقوع آن مطلع نشود. در اولین هفته بارداری، تقسیم و رشد سلول ها بسیار سریع اتفاق می افتد و یک هفته بعد از تخمک گذاری عمل کاشت صورت می گیرد. سطح هورمون ها به سرعت بالا می رود و در این زمان ، ممکن است که نتیجه تست بارداری مثبت شود. به هرحال در این مرحله از بارداری، نطفه کاملا با چشم قابل دیدن است.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث متوقف شدن رشد ناگهانی جنین می شود. اگر سقط جنین در هفته های اول بارداری اتفاق بیفتد، عادت ماهانه بسیاری از خانم ها به شکل عادی باز خواهد گشت. البته احتمال دارد به علت بافت های رحمی که برای کودک مهیا شده بود، خونریزی عادت ماهانه شدیدتر از قبل باشد.

خانم ها به شکل متفاوت سقط جنین را تجربه می کنند. اما به طور عمومی با سقط شدن جنین، خونریزی،گرفتگی عضلات شکم که البته به مراتب قوی تر از درد های گرفتگی عضلات شکم در زمان عادت ماهانه است، همراه خواهد بود.
سقط جنین قبل از اینکه به طور کامل اتفاق بیفتد، علائم و نشانه هایی دارد که با شروع آنها جنین سقط می شود البته در بعضی موارد دیده شده است که این علائم و نشانه ها ناگهان از بین رفته اند و بارداری به روند خود ادامه داده است.

از علائم و نشانه های سقط زودهنگام جنین می توان به این موارد اشاره کرد: از بین رفتن ورم سینه ها و حالت تهوع، ترشحات شدید واژنی که بسیار غلیظ و یا خونی باشد، خونریزی سبک و یا لکه بینی، گرفتگی خفیف عضلات شکم(شبیه گرفتگی عادت ماهانه).

اگر خانم ها به باردار بودن خود مشکوک هستند، با دیدن این علائم هر چه سریعتر باید با پزشک متخصص خود مشورت کنند. متاسفانه راهی برای جلوگیری از سقط شدن نوزاد وجود ندارد. اما برای جلوگیری از هر خطری که ممکن است در طول سقط شدن جنین برای مادر اتفاق بیفتد، بهتر است هر چه سریعتر به بیمارستان مراجعه شود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۳/۲۷ 407 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟