ارتباط خونریزی لثه و زایمان زودرس، راه های درمان

۵-۱۲۶٫jpg

عامل خونریزی لثه، تورم و التهاب دهانی است که به دلیل ساخت پلاک های دندانی به وجود می آید و به طور معمول در افراد بالغ بیشتر دیده می شود.

در دوران بارداری بر اثر تغییر هورمون ها، لثه ها حساس تر می شوند و میزان خونریزی آن ها نیز به مراتب بیشتر از قبل از دوران بارداری خواهد شد.

برخی معتقدند که بیماری لثه منجر به زایمان زودهنگام و نارس می شودف اما شواهد و دلایل علمی و مستدلی برای تایید این نظریه وجود ندارد. مطالعات نشان داده که تعداد خانم هایی که مبتلا به بیماری لثه بودند و زایمان زودرس داشتند بیشتر است و دلیل اصلی آن نیز عدم داشتن تغذیه صحیح و کامل است. متخصصان دهان و لثه می گویند افرادی که به بیماری های التهاب لثه مبتلا می شوند، اشتهای خود را از دست می دهند و این موجب سوء تغذیه آن ها می شود.

کارشناسان برای کاهش این مشکل پیشنهاد کرده اند که در دوران بارداری به دلیل التهاب لثه ها مراقبت از دهان و دندان باید افزایش یابد و همچنین بهداشت دهان و دندان بیش از پیش رعایت شود.
پزشکان توصیه کردند که افراد باردار در طول روز دو بار مسواک بزنند و حداقل 3 بار در هفته از نخ دندان استفاده کنند. استفاده از مسواک الکتریکی بهتر از مسواک معمولی است زیرا باعث کاهش التهابات و تورم های دهانی و لثه می شود.

در دوران بارداری زنانی که با مشکلات لثه مواجه هستند حتما باید به داندانپزشک مراجعه کنند و مشاورهای وی را جدی بگیرند.

ارتباط خونریزی لثه و زایمان زودرس، راه های درمان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش هفته 15 بارداریتجربیات نازاییهفته دهم بارداری نی نی سایتبارداری گلابتغذیه در هفته 8 بارداریتست بارداری سیرزایمان در آمریکابارداری حضرت مریمعکس کاندوم زنانه درحال استفادهدرمان سردرد های بارداریآزمایشات حین بارداریآزمایش لازم قبل از بارداریبارداری کمردرداصطلاحات پزشکی در آزمایش بارداریجک زایمان گاوبارداری در دوران شیردهیدرمان ویار شدید حاملگیروش صحیح باردار کردن زنسقط جنین مسائل شرعیمصرف مدروکسی پروژسترون و بارداریتست نازایی قبل از ازدواجنخوردن های بارداری6ماهگی بارداریحاملگی اضافه وزنبارداری و غذا نخوردنمصرف عسل بارداریدر هفته 9 بارداری چه بخوریمقرص ضد بارداری لک صورتدرمان خارش شدید بارداریمصرف چای سبز بارداریزایمان دختر 9 سالهحاملگی گلودرددرمان بواسیر حاملگینخوردن ماهی در بارداریزایمان روغن کرچکآزمایش قندخون بارداریآزمایشات ماه 6 حاملگیبارداری دوقلوآزمایش بارداری قبل از پریودیسقط جنین اورژانسی

نی نی سرچ