ارتباط خونریزی لثه و زایمان زودرس، راه های درمان

۵-۱۲۶٫jpg

عامل خونریزی لثه، تورم و التهاب دهانی است که به دلیل ساخت پلاک های دندانی به وجود می آید و به طور معمول در افراد بالغ بیشتر دیده می شود.

در دوران بارداری بر اثر تغییر هورمون ها، لثه ها حساس تر می شوند و میزان خونریزی آن ها نیز به مراتب بیشتر از قبل از دوران بارداری خواهد شد.

برخی معتقدند که بیماری لثه منجر به زایمان زودهنگام و نارس می شودف اما شواهد و دلایل علمی و مستدلی برای تایید این نظریه وجود ندارد. مطالعات نشان داده که تعداد خانم هایی که مبتلا به بیماری لثه بودند و زایمان زودرس داشتند بیشتر است و دلیل اصلی آن نیز عدم داشتن تغذیه صحیح و کامل است. متخصصان دهان و لثه می گویند افرادی که به بیماری های التهاب لثه مبتلا می شوند، اشتهای خود را از دست می دهند و این موجب سوء تغذیه آن ها می شود.

کارشناسان برای کاهش این مشکل پیشنهاد کرده اند که در دوران بارداری به دلیل التهاب لثه ها مراقبت از دهان و دندان باید افزایش یابد و همچنین بهداشت دهان و دندان بیش از پیش رعایت شود.
پزشکان توصیه کردند که افراد باردار در طول روز دو بار مسواک بزنند و حداقل 3 بار در هفته از نخ دندان استفاده کنند. استفاده از مسواک الکتریکی بهتر از مسواک معمولی است زیرا باعث کاهش التهابات و تورم های دهانی و لثه می شود.

در دوران بارداری زنانی که با مشکلات لثه مواجه هستند حتما باید به داندانپزشک مراجعه کنند و مشاورهای وی را جدی بگیرند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۳/۲۸ 334 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟