رژیم غذایی سالم عوارض بارداری را کاهش می دهد

۵-۱۸۰٫jpg

محققان براساس نتایج تحقیقات خود گفتند که داشتن یک رژیم غذایی سالم همراه با کالری کنترل شده در طول دوران بارداری از افزایش افراطی و بیش از حد وزن جلوگیری می کند و خطر عوارض حاملگی را کاهش می دهد.

این تحقیقات نشان می دهد40 درصد از زنان در طول دوران بارداری بیش از وزن پیشنهادی افزایش وزن پیدا می کنند و این وزن زیاد با بروز تعدادی از مشکلات مهم سلامتی در ارتباط است.

این تیم محققان بین المللی در تحقیقات خود اطلاعات مربوط به 44 مطالعه انجام شده از 7200 زن را مورد بازنگری و تجزیه و تحلیل قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که دستکاری رژیم غذایی منجر به کاهش متوسط افزایش وزن در طول دوران بارداری به میزان تقریبا 8.8 پوند می شود.

در حالی که 1.5 پوند کاهش وزن از طریق ورزش کردن حاصل می شود؛ 2.2 پوند کاهش وزن از طریق در دستور کار قرار دادن همزمان ورزش و رژیم غذایی روی می دهد.

طبق گفته دکتر شکیلا تانگاراتینام سرپرست محققان وعضو دانشکده Queen Mary لندن و همکارانش، مداخله در رژیم غذایی به تنهایی بیشترین مزیت را در جلوگیری از عوارض جدی حاملگی همچون پره اکلامپسی (افزایش ناگهانی فشار خون مادر بعد ازهفته بیستم حاملگی)، دیابت و زایمان نوزادان نارس دارد.

تهیه کنندگان این تحقیقات درپایان خاطرنشان کردند که مداخله در رژیم غذایی و سبک زندگی در دوران حاملگی،سرانجام کار را هم برای مادر و هم برای نوزاد بهتر می کند.

لوسیلا پوستون و لوسی چاپل از دانشگاه سینت توماس در لندن درمقاله پیوست شده به این تحقیقات نوشتند: وقتی که بیش از نیمی از زنان انگلیسی که در سن باروری هستند، چاق یا بسیار چاق می باشند، هرگونه تحلیلی در مورد مدیریت وزن در دوران بارداری مغتنم و به جا به شمار می رود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۳/۲۸ 309 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟