مصرف طولانی مدت قرص های ضد بارداری، شانس حاملگی را بعد از قطع دارو، کمتر می کند؟

۳-۲۱۲٫jpg

پس از قطع مصرف قرص های ضد بارداری،مدتی زمان زمان لازم است تا هورمونهای بدن به وضعیت طبیعی برگردند و این یعنی ممکن است چند ماه طول بکشد تا قاعدگی تان مرتب شود.

اکثر خانم هائی که از قرص های ضد بارداری ترکیبی استفاده می کرده اند ظرف یک سال بعد از قطع قرص ها باردار می شوند. در واقع ، شانس باردار شدن بعد از قطع قرص ،با کسانی که از این قرص ها استفاده نمی کرده اند برابر و حتی گاهی از آنها بیشتر است. در یک بررسی دیده شده است خانم هائی که سابقه مصرف طولانی مدت قرص ضد بارداری داشته اند، سریعتر از آنهائی که اصلا این قرص ها را مصرف نکرده بودند باردار شدند و این مسئله احتمالا به دلیل اثر محافظتی قرص های ضد بارداری در برابر عواملی مانند اندومتریوز، عفونت های لگنی وحاملگی خارج از رحم است که باعث نازائی یا بادرای نا موفق می شوند .

پزشکان توصیه می کنند بعد از اینکه مصرف قرص را قطع کردید،بهتر است یک تا دو ماه صبر کنید و بعد اقدام به بارداری کنید. هر چند بعضی ازآنها معتقدند از آنجائی که پس از قطع مصرف قرص، هورمونها در اولین قاعدگی از بدن خارج می شوند، نیازی به صبر کردن نیست. به هر حال به نظر می رسد اقدام به بارداری، یک تا دو ماه بعد، حاملگی سالم تری به دنبال دارد و ضمنا فرصت خواهید داشت اسید فولیک را که مصرف آن باید قبل از باردارشدن آغاز شود شروع کنید.

توجه داشته باشید که چنانچه سه ماه بعد از قطع قرص پریود نشدید یک تست حاملگی بدهید تا مطمئن شوید باردار نیستید و اگر نتیجه تست منفی بود بهتر است به پزشک مراجه کنید تا مطمئن شوید مشکل زمینه ای وجود ندارد زیرا شاید قرص ها باعث مخفی ماندن اختلالاتی مثل کیست تخمدان شده باشند که در طول مصرف، به دلیل اینکه پریود های نا منظم نداشتید،متوجه آن نشدید. در این صورت باید ابتدا کیست را درمان و بعد اقدام به بارداری کنید.

مصرف طولانی مدت قرص های ضد بارداری، شانس حاملگی را بعد از قطع دارو، کمتر می کند؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زایمان غیر طبیعیراههای باردار شدن سریعخوردن لب در بارداریدرمان رفلکس حاملگیدوران حاملگی هفته به هفتهزن باردار کفاره روزهآزمایش ناهنجاری بارداریهفته 18 بارداریداروی گیاهی نازایی زنانآزمایشات 7ماهگی بارداریآزمایش خون بارداری هزینهزایمان چینیهفته 29 بارداری9 مرخصی زایمانآزمایشهای غربالگری بارداریمصرف چای بارداریهفته دهم بارداری فرزندآزمایش پلاکت خون در بارداریدرمان سردرد های بارداریمصرف چای حاملگیبارداری صبحانهسن بارداری برای فرزند دومخوردن غذا در حاملگیبارداری هفته به خفتهنخوردن شیر در بارداریهفته 40 بارداری آکاخوردن فلفل بارداریآب جعفری و سقط جنینآزمایش غربالگری در زمان بارداریسقط جنین شرعیزایمان جنین مردهدلایل نازایی خانم هازایمان فیل آپاراتآزمایش قبل بارداریتست غربالگیری بارداریفیبروم ناباروریکاندوم زنانهدرمان ترک پوست بارداریدرمان سرماخوردگی در بارداریخوردن ماهی حاملگی

نی نی سرچ