آیا امکان بارداری بلافاصله پس از پایان قاعدگی وجود دارد؟

۱-۲۱۴٫jpg

هرچند احتمال آن زیاد نیست اما غیر ممکن هم نیست.تخمک گذاری معمولا 12 تا 16 روز پیش از پریود بعدی اتفاق می افتد بنابراین این مسئله دقیقا بستگی به این دارد که طول دوره شما چند روزه است و قاعدگیتان چند روز طول می کشد.

در طول پریود همیشه یک تخمک آماده می شود تا در سیکل آینده آزاد شود و از آنجائی که زمان بالغ شدن تخمکها در این دوره با هم متفاوت است،نمی توان برای آزاد شدن آن ها دقیقا یک روز خاص را تعیین کرد.

اگر سیکل شما 28 روزه است ،12 تا 16 روز پس از اولین روز قاعدگی،تخمک گذاری می کنید و اگر پریودتان 7 روزه باشد حدود پنج روز پس از تمام شدن آن، تخمک گذاری اتفاق می افتد. چنانچه در پایان قاعدگی نزدیکی داشته باشید و فرض کنیم که اسپرم می تواند حدود هفت روز زنده بماند، آنگاه اگر تخمک گذاری شما کمی زودتر از همیشه اتفاق بیفتد امکان بارداری وجود خواهد داشت.

اگر سیکلتان کوتاه باشد ،مثلا 22 روزه، در این صورت تخمک گذاری به فاصله کمتری از پایان پریودتان خواهد بود و در صورت نزدیکی در آخر قاعدگیتان، امکان بارداری بیشتر می شود.

ضمنا،در محاسبه سیکل توجه داشته باشید که لکه بینی میان پریود ها را ،که اغلب طبیعی است،نباید با خونریزی قاعدگی اشتباه بگیرید.

آیا امکان بارداری بلافاصله پس از پایان قاعدگی وجود دارد؟

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

روش سقط جنین 5 ماههآزمایش بارداری باید ناشتا باشددرمان سردرد زنان باردارزایمان به روش سزارینفیبروم نازاییقرص ضد حاملگی ریزش مومصرف خاکشیر در اوایل بارداریزایمان گاو عکسبارداری کودکانتست بارداری با عسلبارداری رازیانهخوردن ماهی در زمان حاملگیتست بارداری بعد از سقط جنینزایمان هفته 37هفته بارداری را چگونه محاسبه کنیمزایمان 32 هفتهویتامین ب حاملگیباردار خاله شادونهدرمان بارداری ناخواستهخونریزی هفته 6 بارداریبارداری هفته به هفته دهمحاملگی تنگی نفسازمایش بارداری ترانس تکفازتست بارداری ب روش سنتیروش مصرف قرص باردارینحوه باردار شدن با تصویرهفته 11 بارداریقرص ضدحاملگی برای ریزش موچه موقع آزمایش بارداری بدهیمزایمان طبیعی در ایراندو هفته بارداریکاندوم حجیم کنندهآزمایش هپاتیت بارداریدرمان افسردگی حاملگیطریقه حاملگی دوقلوتغذیه در هفته 4 بارداریمصرف عسل در زمان بارداریسقط جنین شش ماههزایمان قورباغهتداخل دارویی با قرص ضد حاملگی

نی نی سرچ